piątek, 25 lipca 2014

Elizabeth Haran Pod płonącym niebem

                  Arabella Fitzherbert główna bohaterka powieści to rozkapryszona dziewiętnastoletnia dziewczyna ,która przez swoją nieuwagę i roztargnienia wypada z pociągu . Całą noc spędza na pustyni miejsce, w , którym nie było żadnego życia . Następnego dnia na rozżarzonej pustyni, ledwo żyjącą Arabelę odnajdują Aborygeni mieszkańcy pobliskiego miasteczka Matree . Czekając kilka miesięcy na kolejny pociąg jakakolwiek pomoc  ,bogata dziewczyna z dobrego domu od tej pory musi nauczyć się żyć na wsi w miasteczku ,które nazwano miejscem zapomnianym przez samego samego Boga . Mieszkańcy Matree muszą żyć w spartańskich warunkach . Ludzie z wioski od kilku miesięcy walczą z ogromną suszą każda kropla wody jest dla nich na wagę złota.Pr

Młoda dziewczyna poznaję Jonathana utalentowanego fotografa . Czy między nimi rozkwitnie gorące uczucie ?Czy będę razem po mimo różnic kulturowych i materialnych?Tego Wam niestety nie mogę zdradzić :)
Czytając powieść Pod płonącym niebem z każdym rozdziałem czytelnik jest światkiem ogromnej metamorfozy Arabelli . Główna bohaterka pod wpływem przebywania z skromnymi ludźmi w Matree staję się zupełnie innym człowiekiem .Z rozkapryszonej dziewczyny ,która wysiadła z pociągu na pustyni przejawia się miła,sympatyczna, mądra i zaradna dziewczyna .Pobyt na pustyni na pewno zmienił jej życie, ale również charakter.Dość duży udział również w przemianie Arabelli odegrał Jonathan .

Dopiero Arabela po przybyciu na Matree pod wpływem złych wydarzeń zrozumiała jak jej wcześniejsze życie było szare ,nudne .Dopiero w tym miejscu zrozumiała jak bezsensowne życie prowadziła w Anglii.

Książka naprawdę jest ciekawa, choć na samym początku dla mnie nie zapowiadała się zbyt szczególnie.Z każdym rozdziałem książka nabiera tępa ,a wątków pobocznych jest znacznie więcej .Autorka powieści ciekawie przedstawia losy bohaterów :Maggie ,Tonni'ego,Paddy, czy też samego życia aborygenów .Polecam i czekam na Wasze opinie na temat książki .


Tytuł Pod płonącym niebem
Autor Elizabeth Haran
Wydawnictwo AKURAT
Data premiery 16 czerwiec 2014
Ilość stron 620
Okładka miękka 
Moja ocena 5/6
Cena39,99


Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu AKURAT


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz