piątek, 4 lipca 2014

RECENZJA LIPIEC 2014

               Kolekcjonerka jest to czwarta powieść autorstwa Kathleen Tessaro wydana nakładem wydawnictwa MUZA . Wcześniej mogliśmy zapoznać się z twórczością Tessaro czytając Niewinność(2007) , Flirt (2010) , Debiutantka (2011) . Nie potrafię znaleźć odpowiednich słów na opisanie uczuć emocji, które towarzyszyły mi podczas czytania Kolekcjonerki perfum. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie od pierwszej chwili, gdy zaczęłam ją czytać. Powieść piękna ciekawa , wyjątkowa jak flakon drogich dobrych perfum . 

 "Zapach jest pewną aspiracją . Celem . Narzędziem do uwodzenia , lecz także do osiągnięcia pozycji i władzy nad innymi "

" Młoda dziewczyna , w której dopiero budzi się erotyzm , może dysponować wielką siłą choć często nie zdaje sobie  z tego sprawy "

Akcja książki dzieje się latach dwudziestych ubiegłego wieku .
Grace dwudziestosiedmioletnia bohaterka , żyjąca  w nieszczęśliwym małżeństwie . Jej życie składało się z częstych imprez okolicznościowych , balów . Mąż Grace liczył tylko i wyłącznie na żonę, by była ozdobą " świeciła " w tumie  drętwego towarzystwa . Grace nie pasowała do tego towarzystwa dusiła się czuła , że nie pasuję do tego życia .

Czy zwykły list może odmienić życie Grace odkryć tajemnice , o których nie miała nawet pojęcia . Grace dowiaduję się z listu , że niejaka Eva d'Orsey w spadku zapisuję Grace apartament w Paryżu . Nie było, by w tym nic dziwnego, gdyby nie to ,że główna bohaterka nie ma pojęcia kim jest d'Orsey . By dowiedzieć się co ją łączy z nieżyjącą kobietą wyjeżdża do Paryża . Czy wyjazd do Paryża odmieni jej życie ?

Kim jest Eva d'Orsay ? Nie chciałabym zbyt wiele zdradzać kim jest Eva dlatego , że w powieści odgrywa dość ważną może i najważniejszą rolę . Eva spokojna , posłuszna dziewczyna . Już jako dziecko nie miała łatwego dzieciństwa jej matka zmarła na gruźlice Eva urodziła się  jako nieślubne dziecko  . Po pewnym czasie Eva zaczyna pracę w hotelu Warwick położonym w Nowym Yorku . Hotel sam w sobie był również połączony z teatrem Zeigfeld  To właśnie w tym hotelu Eva pozna prawdzie życie, ludzi o różnej osobowości  . To w tym hotelu odnajdzie pasję , która zaprowadzi ją do sukcesu i spełnienia marzeń .

Kolekcjonerka perfum powieść, to książka ,którą można w stu procentach polecić kobietą , które tęsknią za latami dwudziestymi za wyjątkowymi perfumami ,eleganckimi sukniami .Każda czytelniczka znajdzie coś wyjątkowego dla siebie . I nie są to moje puste słowa napisane tylko i wyłącznie, by przypodobać się wydawnictwu itp.

Kolekcjonerka perfum od pierwszej do ostatniej strony intryguje, a czytając tą lekturę sprawia ogromną przyjemność czytelnikowi .
Tytuł Kolekcjonerka perfum
Autor Kathleen Tessaro
Wydawca : MUZA
Ilość stron 444
Okładka miękka
Data premiery 11 czerwiec 2014
Moja ocena 5/6
Cena książki 39,99

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz