środa, 12 lutego 2014

Recenzje książek Luty 2014

Tytuł Do utraty tchu
Autor Anne Sward
Wydawca Świat Książki
Rok wydania 2011
Ilość stron 319


Człowiek pada ofiarą miłości tak jak gorączki albo bankructwa:nie ,to właśnie gorączka szalała w jej ciele,choć usilnie starała się ją ugasić ,,Miłość to nie praw niewolnica,sama jak chcę ,kochanków zaszczyca " . Nienawidziła go .Kochała.Kochała tak bardzo  ,że aż nienawidziła .Ponieważ był tak blisko ,iż czasami w nocy myślała ,że zwariuje -jeśli jeszcze  do tego nie doszło .Nie była w cale tego pewna .
Moja recenzja .


Ta książka na pewno zostanie w mej pamięci na długo .Główną bohaterka jest nastolatka o imieniu Lo .Lo jest jedynaczka dorastająca w dużej rodzinie .Lo jest zakochana bez pamięci w koledze z pobliskiego sąsiedztwa Lukasie .Lukas jest starszy od Lo ,całe jego życie składa się z problemów .Lukasa rodzina zginęła w płomieniach ognia .Po mimo młodego wieku Lo nawiązuję kontakt z Lukasem .Przyjaźń przeradza się w mocną miłość .Lukas pragnie czegoś od Lo . Mając siedemnaście lat Lo uświadamia sobie ,że nie jest szczęśliwa . Lo postanawia uciec od Lukasa wyrusza więc w świat poszukiwaniu swojego szczęścia .Lo poznaje pewnego mężczyznę niestety nadal nie jest w stanie zapomnieć o Lukasie .
  Moja ocena  5/6


Tytuł Dotknąć nieba
Autor Richard Paul Evans
Wydawca Znak
Ilość stron 264
 Rok wydania 2012Nigdy nie zapominaj ,Ally ,że Bóg zawsze stawia ludzi  na naszej drodze z jakiegoś powodu .Tylko pomagając innym ,możemy ocalić samych siebie .Jest to moja druga książka tego autora jaką czytam .
Poznajemy głównego bohater  o imieniu Alan .Alan ma wszystko o czym marzył piękną żonę ,dom , wysokopłatną pracę był szczęśliwy budząc się codziennie nie wierzył w swoje szczęście ,że ma u boku piękną żonę . .Alan w młodym wieku stracił swoją matkę,która podarowała mu dziennik w którym zapisywał swoje najpiękniejsze momenty z życia.Jak to w życiu bywa los niestety jest przewrotny.Alanowi umiera jego najukochańsza żona .Kolega zakłada własną firmę po czym Alana firma plajtuje ,zostaje bez żony domu i samochodu .Alan postanawia wybrać się w podróż pieszo .W trakcie wędrówki poznaje wielu ciekawych ludzi  jak i pewną kobietę ,której odmieni życie .

Książka idealna na chłodne wieczory ,powieść czyta się szybko .


                                                                                      5/6
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz