piątek, 5 sierpnia 2016

Moja walka/Twoja walka-Ronda RouseyTytuł:Moja walka/Twoja walka
Autor:Ronda Rousey
ISBN:987-83-7924-630-4
Liczba stron:319
Cena katalogowa:39,90zł
Wydawnictwo: SINE QUA NON
Rok wydania: 2016
Moja ocena:5/6


                                  Autobiografia legendy MMA
Przegrywanie to jedno z najbardziej druzgocących doświadczeń w życiu człowieka.
   Kto by pomyślał,że mała drobniutka dziewczyna urodzona 1 lutego 1987 roku będzie kiedyś wielką gwiazdą MMA.Los dla dziewczyny nigdy nie był łaskawy.Przychodząc na świat Ronda była zmuszona zawalczyć o swoje życie.Walkę wygrała hartując swój umysł i ciało do tego, by walczyć i zwyciężać.W jej życiu było wiele smutku i cierpienia śmierć ojca, przeprowadzki, ciągłe zbijanie wagi do walk sprawiły, że stawała się silniejsza.
  Kariera Rondy była trudna i wyboista,pełna wzlotów i upadków.Kariera w ,której rozczarowania były na początku dziennym jednak Ronda,miała swój cel i dążyła do niego z całych sił.Dzięki rodzicom nauczyła się siły, samozaparcia i walczyć mimo bólu i cierpienia. Wszystkie złe doświadczenia pomogły jej dojść na sam szczyt i zostać Olimpijską medalistka w judo.

W każdej walce jest taki moment,kiedy zwycięstwo leży na wyciągnięcie ręki i wszystko sprowadza się do tego,kto pragnie go bardziej.
   Biografia Rondy uświadomiła mi,że mimo słabego startu w życiu, jesteśmy w stanie stać się silni i zawalczyć o swoje marzenia.Nie ma znaczenia, na jakim etapie życia się znajduje, wystarczy chęć i siła charakteru.Historia legendy MMA ukazuje,jak wiele wysiłku trzeba włożyć w sport ,by dojść do doskonałości. Systematyka,ból,pot i cierpienie to tylko część poświęceń, jakie trzeba zrobić, by stać się numerem jeden.Ronda Rousey może stać się dla wielu sportowców i młodych ludzi autorytetem w sporcie.Na pewno ta postać w MMA będzie dla mnie symbolem odwagi siły, by sięgać po wielkie marzenia.To książka nie tylko o sporcie,ale również o tym,że wszystko jest możliwe. Polecam serdecznie.

Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu SINE QUA NON
 Znalezione obrazy dla zapytania sine qua non wydawnictwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz