środa, 9 sierpnia 2017

Żałując macierzyństwa-Orna Donath

Znalezione obrazy dla zapytania Żałując macierzyństwa-Orna Donath

Tytuł:Żałując macierzyństwa
Autor:Orna Donath
Wydawnictwo:Wydawnictwo Kobiece
ISBN:978-83-65506-82-5
Okładka:miękka
Liczba stron:309
Moja ocena:6/6    Bycie kobietą ma swoje plusy i minusy.W społeczeństwie utarło się przekonanie,że każda kobieta ma potrzebę urodzić dziecko i stworzyć szczęśliwą rodzinę. kobiety,które pragną tego od dzieciństwa,ale bywają kobiety, dla których macierzyństwo jest przymusem.Ta druga część kobiet zgadza się na z różnych powód np.nacisk rodziny czy też zwyczajna wpadka.Kiedy przychodzi na świat maleństwo, trzeba wziąć za nie odpowiedzialność,co dla niektórych matek jest prawie niewykonalne.Kobiety często zastają z wszystkim same, nie mając oparcia w najbliższych.Czy na prawdę macierzyństwo jest usłane różami?OTO PIERWSZA POWIEŚĆ UKAZUJĄCA ŻYCIE KOBIET,KTÓRE ZOSTAŁY MATKAMI.
     Książka została stworzona przez Orne Donath socjolożkę,która dzieli się z czytelnikami wieloletnią pracą z kobietami,które żałują macierzyństwa.Autorka odkrywają kulisy macierzyństwa,które były ukrywane przez setki kobiet.Zmęczone, nieszczęśliwe mogą liczyć tylko na siebie ,opowiadają o tym, jak wygląda bycie matką.
   Książka robi duże wrażenie.Każdemu wydaję się, że macierzyństwo to wielkie szczęście mając przy sobie małą istotkę.Jednak w macierzyństwie,a zwłaszcza w takim niechcianym jest wiele ukrytych wad,które powodują żal do siebie i winny.Zostanie matką to wielka rola,którą warto przemyśleć,a kobietą wahające się nad tą rolą powinny podjąć same decyzję bez naciskania.Żyjemy w takich czasach,że zostanie rodzicem ,powinno być indywidualną decyzją.Bycie kobietą nie jest równoznaczne z byciem matką. Polecam książkę.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo kobiece

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz