wtorek, 19 maja 2015

Przedpremierowa recenzja Wieczory w Umbrii Marlena De Blasi

Tytuł:Wieczory w Umbrii
Autor:Marlena De Blasi
Data premiery:20 maja 2015
ISBN:978-83-287-0003-1
Ilość stron:411
Wydawca:MUZA SA
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6
Od zawsze wiadomo, że kobiety wręcz uwielbiają długogodzinnę rozmowy, a kiedy dołączymy do takiego spotkania celebracje przepysznego jedzenia mamy idealne spotkanie.

Główne bohaterki powieści Miranda, Ninuccia, Paolina i Gilda są rodowymi Umbryjkami ich zwyczajem jest czwartkowe spotkania,które są okraszone przepysznymi potrawami. Czym dla nich są "czwartkowe spotkania"? Przede wszystkim to czas tylko dla nich, czas w którym mogą się zrelaksować, zebrać myśli cieszyć się sobą. Przyjaciółki z racji dużego doświadczenia życiowego podczas spotkań poruszają aspekty życia:miłości, przyjaźni, mężczyzn czy o tzw.czas przemijania.

Bardzo interesującym elementem w powieści są pomysłowe przepisy nawiązujące do kuchni Umbrii. Przepisy, które bohaterki razem przygotowywały w powieści.

Jednym z największych chyba plusów tej właśnie powieści to cudowny urok Umbrii w sposób, w jaki autorka przedstawia atrakcyjność tego miejsca. Czytelnik od pierwszych stron jest w stanie na własnej skórze poczuć promienie słońca poczuć aromat ziół, potraw, powietrza przesyconego Umbryjskim słońcem. Tę przepiękną atmosferę, która towarzyszy każdej rozmowie. Czy aby kobiecy sekret nie tkwi w naszej tajemniczości w naszych doświadczeniach. Jeżeli chcecie poznać historie o wyjątkowych kobietach, które kochają gotować to serdecznie polecam tę książkę.

Marlena De Blasi Dziennikarka i krytyk kulinarny. Z pochodzenia Amerykanka, od kilkunastu lat mieszka we Włoszech. Napisała książki wspomnieniowe o Wenecji, Toskanii, Sycylii. Obecnie wraz z mężem zajmuje się organizacją wycieczek kulinarnych po Toskanii i Umbrii.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu  MUZA  

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz