sobota, 23 maja 2015

Alicja królowa zombi-Gena Showalter

                                                                     Tytuł:Alicja królowa zombi.Kroniki białego królika.
Autor:Gena Showalter
Wydawca:Wydawnictwo Harlquin/MIRA
Data premiery:6.05.2015
ISBN:978-83-276-1032-4
Cena katalogowa:34,99 zł
Ilość stron:447
Okładka:miękka
Moja ocena:6/6 !


                                                Wszyscy  jesteśmy szaleni


   Alicja Królowa Zombi to trzecia i niestety ostatnia część kultowej powieści o niezwykłej dziewczynie mającej niesamowity dar.Kto nie miał okazji serdecznie zachęca to sięgnięcia po dwie pierwsze części tej powieści tzn.Alicja w krainie zombi a także Alicja i lustro zombi.

Niby z pozoru zwyczajna dziewczyna o imieniu Alicja, a jednak.... .Bohaterka jest ucieleśnieniem tego, jak bardzo pozory mogą mylić. O jej sile i wyjątkowości mógł się przekonać niejeden wstrętny zombi. Młoda bohaterka niestety nie ma łatwego życia straciła swoich rodziców i siostrę w wypadku samochodowym a czworo z przyjaciół zostało postrzelonych.Całe życie Alicji to walka ze złem, a może z tzw.przeznaczeniem.Alicji przeznaczeniem, a raczej wolnym wyborem były nocne walki z zombi.Kim są zombi?Nocne istoty spragnione ludzkich dusz.Czy w bohaterce tkwi na tyle dużo sił, by walczyć z nocnymi istotami?

Jeżeli pragniecie zatopić się w intrygującej powieści gdzie tak naprawdę znajdziecie wszystko zaczynając od przyjaźni, namiętności,bólu kończąc na stracie i miłość to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie :). 

  Jeżeli chodzi o mnie to moim najważniejszym wyznacznikiem naprawdę dobrej powieści są namiętne emocje bohaterów.I tak jest w przypadku tej o to książki.Cała gama pięknych i przerażających emocji sprawia,że każdy czytelnik znajdzie w niej coś intrygującego.Wielkim plusem tej pozycji jest oczywiście przedstawiona tzw"chemia" relacja między bohaterami to, w jaki sposób walczą o siebie, o miłość po postu o szczęście. 
 Z każdą stroną czytelnik w pewien sposób jest światkiem kiełkującej dojrzałości bohaterów. Ich postawa moralna, walka ze złem i plany odnośnie  dalszej przyszłości pokazuję w pozytywny sposób dojrzałą wartość ich samych. 
 Gen Showalter w nieprzeciętny sposób stwarza nam świat zombi, czarów a osobliwi i ciekawie stworzeni bohaterowie dodają blasku tej powieści. Serdecznie polecam książkę. Idealny prezent na Dzień Dziecka.


Ali jest wszystkim,czego kiedykolwiek pragnąłem,wszystkim czego potrzebowałem nawet o tym nie wiedząc.Nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny.Jest dowcipna.Chcę całować nawet słowa,które padają z jej ust.Jest mądra i silna.Silniejsza,niż sobie dotąd uświadamiała. Silniejsza ode mnie.Lojalna,dzielna.Uczciwa.Nie toleruje kłamstwa.Czy zdaj sobie spraw,jakim jest darem?Jest pociechą,jest spokojem.W tym życiu wypełnionym od początku wojną jest smakiem spokoju.

      Miłość nigdy nie zawodzi.Wiem,że to prawda,bardziej teraz niż kiedykolwiek.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu MIRA
Znalezione obrazy dla zapytania Harlequin/MIRA

1 komentarz:

  1. nie czytałam :) zapraszam do mnie na książkowe rozdanie! :)

    OdpowiedzUsuń