poniedziałek, 14 września 2015

Sztuka roztropności-Baltasar Gracian w interpretacji Jeremy'ego Robbinsa

Tytuł:Sztuka roztropności
Autor:Baltasar Gracian w interpretacji Jeremy'ego Robbinsa
Wydawnictwo: HELION
Data premiery:  2015
Ilość stron: 216
Okładka:twarda oprawa
Cena katalogowa:34,90 zł
ISBN:978-83-246-9092-3
Moja ocena 4/6


                       

 
Czym w dzisiejszych czasach jest dla nas roztropność?Jaką rolę odgrywa z naszym życiu ? Roztropność to bardzo wartościowa cnota moralna, nic innego jak nasze rozsądne przemyślane działanie,które ma wpływ na nasze życie i otoczenia.Cnota roztropności to korzystanie z ludzkiego rozumu, dążeniu do dobra.Czy czas,który nieubłaganie przemija zmienił nasze postrzeganie życia od tego, które ukazuję nam Baltasar Gracian?Sądzę, iż nie do końca. Zbiór aforyzmów stworzony ponad 350 lat temu znajdujących się w podręcznej wyroczni jest idealnym przykładem,że czasami przemijający czas nie ma znaczenia.

Ta pozycja pozwala nam umiejętnie opanować swoją unikatową zmysłowość :)
Wybieraj zajęcia,które są cenione.Większość spraw zależy od zapewnienia innym zadowolenia.Szacunek jest dla doskonałości tym,czym Fawniusz dla kwiatów:oddechem i życiem.Istnieją zajęcia cieszące się powszechnym poważaniem oraz prace,które choć ważniejsze,pozostają dla uznania całkowicie,niewidoczne(...)

Jeśli chodzi o moje odczucia odnośnie  tej lektury są mieszane.Wstęp zawarty w podręcznej wyroczni był dość trudny dla mnie do przeczytania.Po mimo, iż oryginalny tekst Baltasara Gracian jest skierowany dla płci męskiej to w interpretacji Jeremy'ego Robinsona jest to książka zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn co wydaje mi się jest bardzo dużym plusem.W tej recenzji warto zaznaczyć to,że nie jest to lekka liryczna pozycja dla wszystkich. Zapewne dla sympatyków literatury hiszpańskiej i samego Gracjana będą pod wielkim wrażeniem.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu SENSUS.PL I HELION

 Internetowa księgarnia sensus.pl. Osobowość OdNowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz