środa, 18 maja 2016

Miłość i kłamstwa-Cecelia Ahern

                                                                  Tytuł:Miłość i kłamstwa
                                                                  Autor:Cecelia Ahern
                                                                  Wydawnictwo:Akurat
                                                                  ISBN:978-83-287-0342-1
                                                                  Rok wydania:2016
                                                                  Cena katalogowa:34,90 zł
                                                                  Ilość stron:413
                                                                  Moja ocena:5/6Ujrzałem w marmurze anioła i rzeźbiłem,żeby go uwolnić.Michał Anioł

  Pióro Cecelii Ahern kojarzy mi się z lekką twórczością,w której czytelnik na chwilę zatrzymuję się i wpada w lekką zadumę.To już czwarta powieść tej autorki,którą mam okazję przeczytać, powieść, Zakochać się czy Love rosie wzbudziła we mnie zachwyt.Sięgając po kolejną książkę tej autorki po raz kolejny się nie zawiodłam .A więc o czym jest powieść?
  Główną bohaterką jest Sabrina Boggs.Jej całe życie jest monotonne, niewychylające się z  przeciętności.Na co dzień jest matką trójki dzieci.Sabrina pracuję w domu opieki,w którym otaczają ją starsi schorowani ludzie.Bohaterka jest niesamowitym obserwatorem,obserwując pacjentów ich ciała,zachowania,każdą zmarszczkę,każdy defekt ma poczucie upływającego czasu.Praca Sabriny jest obarczona nudnym algorytmem,które sprawia w bohaterce poczucia znużenia i biernością.
  Jej życie nabiera barw,kiedy przypadkowo odnajduję kulki należące niegdyś do jej ojca.Tajemnice kulki sprawiają,że Sabrina odkrywa wiele tajemnic,poznaje wiele ludzi,a co najważniejsze dowiaduję się wiele rzeczy o ojcu o,których nie miała pojęcia.
  Otwierając paczkę od wydawnictwa,moim oczom ukazał się mały interesujący woreczek z kolorowymi kulkami,nie do końca wiedziałam, w jakim celu były one dodatkiem do powieści. Teraz wiem.Kulki są głównym symbolem całej książki.To kulki, które są przepełnione ,przeszłością sprawiają,że czytelnik może odkrywać losy bohaterów.
   Miłość i kłamstwa to powieść o odkrywanej zapomnianej przeszłości,która może być barwna, ciepła, ale również bolesna.Powieść o tym,że czasami warto odtworzyć drzwi z przeszłości tylko po to,by teraźniejszość była czystsza i lepsza.Polecam serdecznie powieści.Pozdrawiam Angelika.

Cecelia Ahern do sławy wniosła debiutancka powieść PS Kocham Cię,na podstawie której nakręcono cieszący się ogromnym powodzeniem film.W 2014 roku sukces odniosła ekranizacja Love,Rosie.Historia tworzone przez Cecelię Ahern urzekły czytelników w 46 krajach-tematyka tych książek trafia do serc odbiorców na wszystkich kontynentach,a łączymy nakład sprzedanych egzemplarzy, przekroczył już 15 milionów. Cecelia jest także producentką telewizyjną i zajmuje się pisaniem scenariuszy seriali - m.in.współtworzy amerykański hit komediowy Kim jest Samantha?

 


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu AKURAT

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo AKURAT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz