niedziela, 17 lipca 2016

Pamiętnik z przeszłości -Cecelia Ahern

Pamiętnik z przyszłościTytuł:Pamiętnik z przeszłości
Autor:Cecelia Ahern
ISBN:987-83-287-0276-9
Liczba stron:333
Cena katalogowa:39,90 zł
Wydawnictwo: MUZA
Rok wydania: 2016
Moja ocena:5/6
Mroczne rodzinne tajemnicę,trudne decyzje,wielkie nadzieje i bolesne rozczarowania…oraz magia, ukrywająca się w gąszczu codziennych zdarzeń.

   Młoda 16-letnia Tamara Goodwin,nie jest tą samą dziewczyną, jaką była jeszcze przed kilkoma miesiącami,wszystko za sprawą rodzinnej tragedii.Nagle umiera ojciec Tamary,śmierć mężczyzny jednak ma drugie dno. Dotychczas bohaterka tonęła w luksusie,mając poczucie, wyższości i przynależności do wyższej grupy społecznej.    
Przyzwyczajona do luksusu jest zmuszona przeprowadzić się do skromnego domku na wsi,wraz z depresyjną matką, Na wsi jednak Tamara nie ma wielu rozrywek, jedynie co robi ,to czyta. Książki nabywa w bibliotece objazdowej.Tamara przypadkowo w swoim posiadaniu ma tajemniczy dziennik.
    Co tajemniczego może być w zwykłym pamiętniku?Otóż pamiętnik pokazuje przyszłość,wydarzenia które mają dopiero nadejść.Cały pamiętnik jest pisany przez nastoletnią dziewczynę,choć sama nie jest tego świadoma.Czy to możliwe,że Tamara zna przyszłe losy?By się tego dowiedzieć zapraszam do przeczytania książki.
    Do piąta z kolei książka tej autorki,którą mam możliwość zrecenzować. Każda z nich,nie dała mi żadnych powodów do rozczarowań.Z tą było podobnie. 
Do przeczytania tej książki zachęcił mnie główny wątek.Dziewczyna zmieniająca swoje dotychczasowe życie mająca swego rodzaju dziennik przyszłości. Ciekawym elementem jest również osobowość dziewczyny,która musi zmierzyć się z rzeczywistością i przejść szkołę życia. Po przeczytaniu książki sądzę,że bohaterka była w trudnej sytuacji posiadając  taki dziennik.
 Jaki sens mam nasze życie,gdy znamy naszą przyszłość ?Taka sytuacja sprawia,że nie mamy radości z życia,nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Wszystko jest jasne i otwarte.Myślę,że czasami wszystko powinno się dziać w swoim tempie,a bawienie się z przeznaczeniem jest niepotrzebne.Polecam serdecznie książkę.

Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu MUZA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz