poniedziałek, 4 lipca 2016

Pani mnie z kimś pomyliła-Ilona Łepkowska

Tytuł:Pani mnie z kimś pomyliła
Autor:Ilona Łepkowska
ISBN:987-83-287-0418-3
Liczba stron: 447
Cena katalogowa:39,90 zł
Wydawnictwo: MUZA
Rok wydania: 2016
Moja ocena:6/6


 
   Przyznam szczerze,że nigdy nie miałam przyjemności zapoznać się z twórczością Ilony Łepkowskiej,nie wliczając w to oglądania serialu M jak miłość. Książka bardzo mnie zaciekawiła tytułem i tym,że w końcu chciałam się przekonać, z jaką lekkością autorka napisała powieść.Przejdźmy więc to fabuły książki.
   Główną fabułą książki jest oszałamiająca kariera bohaterki,która z szarej zwykłej kobiety przeistoczyła się w panią z telewizji.Joanna to zwyczajna kobieta w kwiecie wieku,prowadząca skromne życie.Kobieta wychowuje samotnie nastoletnią córkę po tym, jak rozstała się z swoim mężem.Odwiecznym problem Joanny było brak pieniędzy,praca.Jako tłumaczka języka włoskiego nie zarabiała żadnych kokosów,a mąż niepłacący alimentów nie pomagał jej w wychowaniu córki.
   Misia córka głównej bohaterki marzy o tym, by wyjechać do Londynu, wszystko się komplikuje, gdy Joanna nie jest w stanie opłacić całość kwoty za wycieczkę. Nagle z pomocą przychodzi do niej koleżanka,która namawia ją by poszła na casting . Życie bohaterki zaczyna się zmieniać o 180 stopni.
      Życie się zmienia ,a co za tym idzie sama bohaterka również. Wielki świat sprawia,że Joanna zaczyna się nieco gubić .Zbyt mocno zaczyna ufać ludziom,swoją naiwnością sprawia,że przyciąga do siebie same kłopoty. Joanna po nieudanych przygodach zaczyna się zastanawiać nad sensem swojego życia.
    Książka jest niezwykle ciekawa, mimo iż ma ona 400 stron to książkę czyta się bardzo szybko.Język, w jakim została napisany jest lekki,powieść po prostu płynie.Powieść ukazuje negatywne strony show-biznesu,to jak płytkie bywa środowisko.Łatwo jest wejść w paszcze diabła,lecz trudniej z niej wyjść, bo bywa to toksyczne i uzależniające.Nie byłabym sobą, gdybym nie mogła się do czegoś przyczepić. Momentami czytając książkę, byłam lekko poirytowana lekkomyślnością Joanny i jej tokiem myślenia.Pomimo dojrzałości Joanna pokazywała momentami infantylność i brak poważnego podejścia do życia. Popularność zamgliła w kobiecie racjonalne myślenie,co później odbiło się na jej życie.Polecam serdecznie książkę ,tym którym wydaję się,że show-biznes jest czymś lepszym od normalnego życia.


Ilona Lepkowska-jest absolwentką zarządzania,ale pracuje jako scenarzystka i producentka telewizyjna i filmowa.Pisuje też felietony i czasem uczy pisania scenariuszy.Trzy razy się rozwodziła,ale cały czas wierzy w to,że lepiej jest być z kimś niż samemu.Ma dorosłą córkę i czarnego teriera rosyjskiego.Lubi gotować,robić bliskim prezenty i głaskać psa.Złamała nogę i żeby przez kilka miesięcy unieruchomienia nie zwariować,napisała powieść.

Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu MUZA


 Znalezione obrazy dla zapytania MUZA wydawnictwo

1 komentarz:

  1. Tematyka stuprocentowo zdecydowanie nie moja. No i jeszcze polska autorka... Podziękuję, chociaż pewnie mogę tego żałować :D
    Pozdrawiam!
    Czytam, piszę, recenzuję, polecam

    OdpowiedzUsuń