czwartek, 3 września 2015

Dominika Smoleń-Cena naszych pragnień

Autor:Dominika Smoleń
Tytuł:Cena naszych pragnień
Wydawnictwo: Lucky
Data premiery: 2015
Ilość stron: 176
Okładka:miękka
Cena katalogowa: 23,90 zł
ISBN:978-83-62502-94-3
Moja ocena 5/6Bo miłość jest przecież najbardziej szalonym uczuciem,które może zawładnąć człowiekiem.Nie ma od niego ucieczki.Głupotą jest więc sądzić,że nigdy nas nie dopadnie-zrobi to,wcześniej lub później.A wtedy będziesz błagać,żeby jak najdłużej z tobą pozostała.Ale ona nie jest łaskawa.Nigdy nie była.I nigdy nie będzie.


   Oliwia wraz z matką i swoim bratem bliźniakiem starszym o 3 minuty przeprowadzają się z Gdyni do Katowic.Nowe miasto nowe życie pociągnęło za sobą zmianę otoczenia i szkoły. Główna bohaterka zaczyna naukę w nowej szkole. Bohaterka jest zupełnie inną osobowością niż je brat bliźniak.Oliwia jest zdolną uczennicą jej zdolności językowe są wysoko dalekie niż ich rówieśników.Jej talent to angielskiego docenia nauczycielka. Między dziewczyną a pedagogiem nawiązuję się bliższa więź. Więź, która jest zakazana i nie ma racji bytu w społeczeństwie.

Bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno

chłód wieje z przestrzeni

kiedy myślę
jaka ona duża
i jaka ja

to mi trzeba
twoich ramion zamkniętych
dwóch promieni wszechświata

Cena naszych pragnień to trudna powieść o miłości,która nie miała prawa nigdy się wydarzyć.Pomimo,że każdy człowiek zasługuję na wyjątkową miłość. Nie zawsze takie związki są zrozumiałe dla innych. Inna orientacja seksualna to niewybaczona odmienność, którą trzeba sabotować, lecz wyjątkowy dar. Miłości nie warto idealizować tylko dać szansę by trwała.


 
Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu LUCKY
 Wydawnictwo Lucky - logo

1 komentarz: