czwartek, 7 kwietnia 2016

Chłopak,który zakradał się do mnie przez okno-Kirsty Moseley


Tytuł:Chłopak,który zakradał się do mnie przez okno.
Autor:Kirsty Moseley
Wydawnictwo:HarperCollins
ISBN:978-83-276-1937-2
Okładka:miękka
Rok wydania:2016
Cena katalogowa:34,99zł
Moja ocena 4/6
Nie mogę go rozgryźć. dzień zachowuję się jak megadupek,a w nocy jest ciepły i kochany.Wiem,że nie mogę się w nim zakochać-związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy...


     Amber, główna bohaterka powieści od zawsze unikała bliższego kontaktu z drugim człowiekiem.Unikała go jak tylko mogła za sprawą bliskiej osoby,która wyrządziła jej krzywdę.Wydarzenia z przeszłości pozostawiły piętno na młodej dziewczynie.Amer stała się niedostępna.Jedynymi osobami,które mogły zbliżyć się do nastolatki była mama,brat i Liam.
    Przystojny Liam to rówieśnik Amber mieszkający tuż obok niej.Liam jest marzeniem każdej dziewczyny w szkole.Co takiego wyjątkowego jest w chłopaku,któremu Amber pozwala od 8 lat co wieczór wkradać się do sypialni,gdzie razem spędzają noc?
    W książce znajdziemy wiele wzruszających scen czy też godzenie się z przeszłością.Sama konstrukcja bohaterki jest miszmaszem poznajemy ją po nieprzyjemnych przeżyciach,następnie otwiera się tylko dla wybranych osób.Będąc już w połowie powieści ,momentami drażniły mnie przerysowane romantyzmem sceny.Zbyt duża wrażliwość bohaterki,która swoją postawą do Liama nie była poniekąd prawdziwa.
Sam opis relacji zachowań Liama i Amber był zwykłym czystym infantylizmem dwóch młodych osób.Niedojrzałość i pochopne podejmowanie decyzji,brak doświadczenia w życiu.Bohaterowie swoją postawą prezentują braki czułości,które starają się zapełnić własną bliskością co noc.
   Sądzę,że ta propozycja zachwyci bardziej nastoletnie czytelniczki,które uwielbiają prostą fabułę romantyczną niż dorosłe kobiety,które pragną przeczytać ambitniejszą książkę tego typu.Kirsty Moseley odniosła ogromny sukces, publikując swoje powieści w internecie.W ciągu lat sprzedały się oszałamiającej liczbie 720 000 egzemplarzy,a sama autorka jest porównywalna do bestsellerowych pisarek:Anny Todd,Collen Hoover i Jennifer L.Armentrout.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Collins Polska

 Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwa Harper Collins Polska

2 komentarze:

  1. Chyba jestem za stara na takie książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja muszę ją przeczytać, by wyrobić sobie własne zdanie. ;)

    Pozdrawiam imienniczko i zapraszam do siebie ;)
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń