poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Wróżenie z wnętrzności-Wit Szostak

Tytuł:Wróżenie z wnętrzności
Autor:Wit Szostak
Wydawnictwo:Powergraph
ISBN:978-83-64384-43-1
Rok wydania:2015
Cena katalogowa:39,00 zł
Okładka:Twarda
Ilość stron:263


Bo jeśli miłość ma być tkanką życia,to nie można życia tkać z przelotnością,to musi być coś znanego,twardego.
   
    Cała powieść Wita Szostaka toczy się tak naprawdę wokół trzech bohaterów:Mateusza,Marty i Błażeja.Mateusz to utalentowany mężczyzna,przed którym kariera zawodowa stała otworem.Inteligenty i dobrze wychowany mężczyzna postanawia zmienić swoje życie.Wraz ze swoją żoną Martą artystką przeprowadzają się i zamieszkują na dworu kolejowym.Małżeństwu towarzyszy Błażej. Błażej to brat bliźniak Mateusza,który jest zupełnym przeciwieństwem.Jak sam o sobie mówi „jest tylko Błażejem na ,którego ludzie patrzą z współczuciem.Błażej jest jak powietrze,nie mówi i nie czuję, zamieszkuję w swoim świecie.Jednak to pozory.
   Błażej mimo,że ugrzęzł gdzieś w swoim świecie gdzie czuje się dobrze nie potrzebuję zbyt wiele.Bohater jest niesamowitym obserwatorem i słuchaczem.Po mimo swojej ułomności czuje i rozumie.Sytuacja Błażej pokazuję wbrew temu,że nasza fizyczność jest głęboko niesprawna to psychika jest w stanie normalnie funkcjonować.Ułomność w żaden sposób nie jest wyznacznikiem tego,że nie jesteśmy w stanie czuć.
  Zaniedbany dworzec w,którym zamieszkują bohaterowie to śródziemnomorska wilka otoczona różnego rodzaju roślinnością,jest swego rodzaju cichą oazą,gdzie można odnaleźć swoją cichą przystań.To tam bohaterowie układają swoje życie. Życie które jest jak sinusoida bywa cudowne,ale również pełne łez i niedomówień.
  Wróżenie z wnętrzności to powieść z perspektywy Błażeja.Powieść przemawiająca do nas szeptem.Błażej przekazuję nam czytelnika swoje odczucia.Opowiada historię o stracie i powrocie tego, co wartościowe i to, co ważne,a przede wszystkim szczere i ludzkie.
Jeśli macie chęć poznać historie dwóch braci i bogi Poświatowa zachęcam bardzo serdecznie, bo warto!   Ambitna książka dla ambitnych czytelników.

 

Polecam serdecznie Angelika.


Wit Szostak-pisarz z Krakowa.Ostatnia z jego powieści,Sto dni bez słońca,nominowana była do Paszportów Polityki 2014;przedostatnią Fugę, nominowano do Nagrody NIKE 2013.Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu


 Znalezione obrazy dla zapytania Wydawnictwo:Powergraph

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz