piątek, 15 kwietnia 2016

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Tylko ty-Federico MocciaTytuł:Tylko ty

Autor:Federico Moccia

Wydawnictwo:MUZA

ISBN:978-83-287-0177-9

DATA PREMIERY 27 KWIETNIA 2016

Okładka:miękka

Ilość stron:314„– Czy wiesz, jak najlepiej sprawdzić, jak bardzo kogoś kochasz?

– Nie.

– Stracić go”.


Bohaterowie Chwili szczęścia spotykają się w Polsce.
   Witam Was serdecznie .Dziś przychodzę do Was z kolejną recenzją książki.Tym razem mam dla Was powieść Tylko Ty kultowego pisarza Federico Moccia.Ten włoski pisarz swoją powieścią „Trzy metry nad niebem” zdobył rzesze fanów,a każda kolejna powieść to czekanie na kolejną literacką perełkę.
 Kolejną powieść Moccii powinna najbardziej zainteresować czytelników z Polski.Dlaczego?Tym razem pisarz zaskoczył nas miłą niespodzianka, otóż akcja powieści dzieję się w Polsce.Czytelnik będzie miał możliwość podróżowania z głównymi bohaterami po Warszawie,Poznaniu i Morskim Oku.Już sam fakt,że bohaterowie odwiedzają Polskę,powinna zachęcić do jej przeczytania.

A o czym jest sama książka?
  Główny bohater Nicco poznaje przypadkowo w Rzymie piękną turystkę o imieniu Ania.Turystka jest Polką nie było by w tym nic dziwnego,gdyby nie fakt ,że Ricco zakochuję się w niej po uszy.Mężczyzna postanawia za wszelką cenę odnaleźć dziewczynę.Czy się uda?
  W tym celu Nicco przyjeżdża do Polski,w podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel Gruby.Mężczyźni jedynie co mają to adres dziewczyny,który jednak jest nieprawdziwy.Poszukiwania dziewczyny stają w martwym punkcie,jednak po czasie przypadek sprawia,że dowiadują się ,kim jest Ania i czym się zajmuję.Czy starania Nicco i Grubego powiodą się.Czy podróż do Polski odmieni życie bohaterów?By dowiedzieć się dalszych losów ,zapraszam do przeczytania książki. Premiera już 27 kwietnia! :)
  Poznając głównych bohaterów miałam wrażenie,że Nicco i Gruby to roztrzepani romantycy.Poszukujący za wszelką cenę wyjątkowej miłości,taka jak bywa w romantycznych Harlekinach.Dużym motywem tej powieści to przekroczenie własnych granic,wytrwałość popychająca do celu.Zapoznając się z książką fajnym aspektem, było obraz Polski z perspektywy osoby przyjeżdżającej z innego kraju.Lekkomyślność bohaterów pokazuje ich podejście do życia i emocjonalność do kobiet.Sama powieść to ciekawe wydarzenia podczas samej podróży do Polski,dziwne przypadki zbliżające do upragnionego celu.
 

Polecam serdecznie blogerka/recenzentka Angelika

Federico Moccia, ur. w 1963 r., włoski pisarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego pierwsza powieść „Trzy metry nad niebem” odniosła we Włoszech niebywały sukces i stała się książką kultową, a wszystkie kolejne zostały sfilmowane. Nakładem wydawnictwa MUZA ukazały się bestsellerowe powieści: „Trzy metry nad niebem” (2005), „Tylko ciebie chcę” (2008), „Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie” (2009), „Amore 14” (2010), „Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić” (2011), „Mężczyzna, którego nie chciała pokochać” (2012), „Chwila szczęścia” (2014). Jego powieści zostały wydane we wszystkich krajach europejskich (od Portugalii po Rosję) oraz w Japonii i Brazylii.

Uprzejmie dziękuję wydawnictwu MUZA i Panu Adamowi za możliwość zrecenzowania tej książki.

Znalezione obrazy dla zapytania muza wydawnictwo

2 komentarze:

  1. Z książek tego autora czytałam tylko "Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie". Podobała mi się, więc na tę książkę również się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A przede mną toczy się pole zwane punktem x, ponieważ ani jednej książki autora nie czytałam, ale kto wie, może kiedyś zacznę właśnie od tej? ;)

    Pozdrawiam cieplutko! :*

    OdpowiedzUsuń