wtorek, 31 października 2017

Pewnego rodzaju miłość-Alicja Gęścińska

Znalezione obrazy dla zapytania Pewnego rodzaju miłość-Alicja Gęścińska
Tytuł:Pewnego rodzaju miłość
Autor:Alicja Gęścińska
Wydawnictwo:WAB
Okładka:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:286
Cena katalogowa:34,99 zł
Moja ocena:5/6

Trzy kobiety oraz jeden mężczyzna.Z każdą z nich łączy go ''pewnego rodzaju miłość''

     Koniec października wręcz obfituję w ciekawe powieści,które umilają mi jesienne wieczory.Trzy kobiety oraz jeden mężczyzna,czy to nie jest powód, by sięgnąć po książkę i poznać ich historię.Myślę ,że to wystarczający powód.Zapraszam zatem do recenzji.
    Wspomnienia dla trzech kobiet są bardzo ważne,wracając do przeszłości starają się zrozumieć siebie i własne życie.
Ania wraca w przeszłość do lat studenckich, gdzie wszystko było proste i przerysowana rzeczywistość przez młodą dziewczynę.Jej relacja z profesorem była na tyle naznaczona,że zostawiła bliznę na jej dalszym życiu.Mądrość jaką miał ,w sobie sprawiała,że kobieta była nim wręcz zachwycona.
   Elżbieta córka Bernarda również chcę uporać się ze wspomnieniami z dzieciństwa w życiu,w którym ojciec odegrał nieznaczną rolę.I to bolało ją najbardziej.Brak uwagi i akceptacji.
Trzecia kobieta Zuzanna ,która chcę całych sił wyrzucić męża z pamięci.
     Trzy kobiety,trzy różne historie i jeden mężczyzna ,który świadomie lub też nie zmienił ich losy.Autorka w fajny sposób przedstawiła trzy kobiety i trzy różne oblicza miłości.Anna zauroczona młoda dziewczyna ,która była zachwycona życiową mądrością i doświadczeniem profesora.
Elżbieta nierozumiana przez ojca nie potrafiła sprostać oczekiwaniom i być idealną córką.
     Trzy kobiety ,a zupełnie inne oblicza postrzegania Raymonda.
Jeden mężczyzna ,a tak wiele oblicz,to nie wyobrażalne jak bardzo mocno kobieta jest w stanie odszukać w mężczyźnie zalety i stawiać go na piedestale.Każda z nich widziała w Raymodzie coś innego ,coś co sprawiało,że mężczyzna był dla nich wyjątkowy.
Autorka stworzyła Raymonda jako człowieka uniwersalnego,który wszędzie potrafił się wpasować i podać pomocną dłoń dla każdego.Był typowym mężczyzna uprzejmym ,kulturalnym ze swoistą kulturą, która pociągała kobiety.Raymond żył gdzieś w świecie literatury.Szukał swojej muzy?
Osobowość Raymonda to wielka zagadka dla czytelnika,by zrozumieć jego osobowość czytelnik naprawdę musi,być wytrwały i wczuć się w powieść, by móc zrozumieć fenomenalne zauroczeni kobiet Reymondem. Zachęcam gorąco do przeczytania powieści, bo na prawdę warto!


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu


Znalezione obrazy dla zapytania Wydawnictwo Wab

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz