wtorek, 17 listopada 2015

Przywitaj się z królową - Łukasz Walewski

Tytuł:Przywitaj się z królową
Autor: Łukasz Walewski
Wydawnictwo:SQN
Data premiery:  listopad 2015
Ilość stron: 340
Okładka:oprawa twarda
Cena katalogowa:39,90zł
ISBN:978-83-7924-468-3
Moja ocena 5/6
W dzisiejszych faux-pas czasach oznacza gafę niezręczne i nietaktowane zachowanie w towarzystwie.Co raz więcej takich „gaf” zdarza się w świecie dyplomacji, ale również podczas rodzinnych imprez,ceremonii okolicznościowych.Jak zachować się w nietypowych sytuacjach i ustrzec się przed wpadkami,które przytrafiają się wszystkim. 
Przywitaj się z królową to bardzo praktyczny przewodnik w,którym zawarte są niezbędne informację odnośnie savoir vivre.
Dyplomacja to sztuka mówienia komuś „Idź do diabła"w takim sposób, aby już cieszył się na samą myśl o tym,jak przyjemna czeka go podróż,stary dowcip polityczny.
Autor w ciekawy sposób przedstawia jak ważna jest znajomość reguł,które mogą uniknąć niezręcznego faux pasu.Łukasz Walewskiego nie tylko przestawi nam jak faktycznie przedstawić się z królowa,ale również książki nauczymy się:

-jak prawidłowo drukować zaproszenia
-jak bardzo dyskrecja świadczy o klasie człowieka
-odpowiedni stój i powitanie zgodnie z protokołem dyplomatycznym
-jak przygotować dobrą  konferencję prasową


Książka Łukasza Walewskiego jest podparta ciekawostkami z protokołu i mniej i bardziej zabawnymi wpadkami. Przywitaj się z królową jest uniwersalnym poradnikiem savoir vivre. Poradnik jest wydany w twardej oprawie z ciekawymi ilustracjami.A każdy rozdział książki przedstawia inne zagadnienia z protokołu dyplomatycznego. Jeśli chcesz być światowym człowiekiem. Przeczytaj książkę i wciel w swoje życie praktyczne wskazówki! Gorąco polecam przeczytanie tej właśnie książki.A Łukasz Walewski (1984)-dziennikarz radiowej Trójki,prowadzi audycję Trzecie oblicze dyplomacji,Trzy strony świata i Europa od kuchni.Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim.
 


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu SINE QUA NON

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza