środa, 3 lutego 2016

Amber-Gail McHugh

Amber


                                                       Tytuł:Amber
                                                  Autor:Gail McHugh
                                             Wydawnictwo:AKURAT
                                      Tłumaczenie:Joanna Grabarek
                                       ISBN:978-83-287-0121-2590
                                        Data premiery: 03.02.2016
                                                     Cena katalogowa:39,99 zł
                                                 Okładka:miękka
                                                  Ilość stron:590
                                       
                                Nowa powieść autorki światowych bestsellerów Collide i Pulse.

Mam nadzieje,że nigdy nie nadejdzie chwila,w której uznasz mnie za dupka.Mam nadzieję,że kiedyś uda mi się sprawić,żebyś się uśmiechnęła, przynajmniej raz na dzień, choćby przez sekundę.


        Amber główna bohaterka powieści jest młodą studentką,którą niestety los nie oszczędzał.Trudne wydarzenie z dzieciństwa pozostawiło piętno w psychice dziewczyny.Co się takiego wydarzyło,że Amber nie potrafi odnaleźć się w dorosłym życiu ? 
       Amber popełnia błędy,które utwierdzają ją w przekonaniu, iż nie jest wartościowym człowiekiem.By zatopić swój smutek i gniew,zapomnieć o przeszłości szuka potwierdzenia własnej tożsamości w objęciach mężczyzn.
     Bohaterka za wszelką cenę pragnie rozpocząć nowy etap w swoim życiu.Los Amber diametralnie się zmienia,gdy na uczelni przypadkowo poznaje dwóch mężczyzn.Brock i Ryder przewracają jej dotychczasowe życie do góry nogami.
   Jeden z nich Brock Cunningham jest pociągającym przystojnym mężczyzną,a jego uwodzicielstwo działa na Amber niczym magnes.Bohaterka coraz więcej czasu poświęca na rozmyślaniu o mężczyźnie.Po pewnym czasie na horyzoncie pojawia się również Ryder wytatuowany chłopaka,z zadziornym charakter,który również robi ogromne wrażenie na Amber.
Dziewczyna pragnąca akceptacji i miłości zakochuje się w nich obu mężczyznach. 

  Czy Amber będzie miała na tyle odwagi, by wybrać tego,którego naprawdę kocha?A może zacznie nieprzewidywalną grę,tylko po to, by mieć ich obu przy sobie ?
 

Partnerzy walczą,żeby się móc potem pogodzić.Tworzą,żeby niszczyć

     Czytając pierwsze strony,fabuła skojarzyła mi się z kultową sagą Zmierzch i z powieścią Bezmyślna.Szkoła dwóch mężczyzn,którzy przyciągają swoim wyglądem nastolatkę,która się zakochuję w obu mężczyznach.Możliwe,że cześć czytelników może zniechęcić się na samym początku czytając powieść, ale uwierzcie mi warto wytrwać do końca powieści.
     Moim skromnym czytelniczym zdaniem autorka chciała w powieści zobrazować jak brak akceptacji bliskich i odrzucenie przez rodzinę może popchać człowieka do uzależnienia,bycie na siłę z mężczyzną.Seks,który dla bohaterki był ukojeniem chwilą zapomnienia od przeraźliwych wydarzeń.Czy seks na dłuższą metę może być tzw.terapią? 

    Główna bohaterka powieści jest przedstawiona jako uwięziona dziewczyna, stwardniała wewnętrzna skorupa wszystko przez swoją przeszłość,a tak naprawdę Amber to krucha istota szukająca za wszelką cenę miłości,którą nie zaznała w dzieciństwie. Powieść Amber to skryta tajemnicą powieść o tym, jak bardzo mocno można się pogubić szukając właściwej drogi i właściwych ludzi,którzy docenią odnajdą w Tobie piękno...Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu AKURAT

                                                                          

1 komentarz: