wtorek, 23 lutego 2016

Trzy siostry-Susan Mallery

Tytuł:Trzy siostry
Autor:Susan Mallery
Wydawnictwo:HatperCollins
ISBN:978-83-276-1741-5
Rok wydania:2016
Okładka:miekka
Ilość stron:431
Cena katalogowa:36,99 zł
Moja ocena 5/6


  

Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną recenzją książki wydawnictwa HarperCollins,tym razem jest to lekka powieść obyczajowa dla kobiet.
 O czym jest ta powieść?
Trzy kobiety,trzy różne historię, które zmieniają diametralnie  życie.Czy będą miały na tyle sił i odwagi, by przezwyciężyć trudne doświadczenia?
  Na wyspie Blackberry znajdują się słynne wiktoriańskie domy o nazwie "Trzy siostry" to tam zamieszkują bohaterki:Andi,Boston i Deanna.
 Andi to zdolna lekarka,która zostaje porzucona przez swojego narzeczonego tuż przed ślubem.Andi postanawia zacząć wszystko od nowa na wyspie.Kupuje zaniedbany dom,by go wyremontować i planuję otworzyć własna praktykę lekarską.Czy Andi poszczęści się na tyle,że odnajdzie swój azyl i miłość na wyspie?
   Boston jest utalentowaną artystką,kiedy jej życie rodzinne było jedną wielką sielanką,do momentu gdy,stała się tragedia.Boston traci niespodziewanie półroczne dziecko.Nie mogąc sobie z tym poradzić zamyka się w sobie i popada w depresje.Mąż Boston popada w nałóg alkoholowy.Ich małżeństwo wisi  na włosku.Czy Boston w końcu pogodzi się z strata dziecka i uratuję swoje małżeństwo?
  Deanna kolejna bohaterka to matka pięciorga dziewczynek.Dzieciństwo Deanny było bardzo trudne,co sprawia, że swoje doświadczenia przelewa na swoje córeczki.Bohaterka staje się perfekcyjna w prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci.Nieustanne dążenie do perfekcji jest utrapieniem,co powoduje,że małżeństwo Deanny jest nieudane,a dzieci czują się nierozumiane przez własną matke.Czy bohaterka pogodzi się z demonami przeszłości i da sobie szanse na stworzenie domowego ogniska?
  Andi,Boston i Danny to silne kobiety,które niestety źle doświadczył los.Każda z nich ma mnóstwo problemów i słabości,które ograniczają je w byciu szczęśliwymi kobietami.
   W powieści najbardziej zainteresowała mnie postać Andi jej otwartość i siła w dążeniu do szczęśliwego życia.Bohaterka pokazuję,iż wystarczy zrobić pierwszy krok do zmiany,a wszystko zacznie się układać po naszej myśli
   W pewien sposób ta powieść ukazuję, że po burzy przychodzi słońce,że czasami trzeba upaść, otrzeć łzy i powstać niczym feniks z popiołu.Może czasami trzeba poczuć czym jest rozczarowanie i smutek by wynieść wnioski zamknąć pewien etap.Ruszyć do przodu po "nowe" bo zazwyczaj to co nowe to lepsze.
  Idealna książka dla kobiet,która właśnie teraz zaczynają swoje życie od nowa.Pamiętajmy złe doświadczenia nas kształtują.Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu HarperCollins :)
 Znalezione obrazy dla zapytania HarperCollins

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz