poniedziałek, 1 lutego 2016

Kołysanka Sarah Dessen

Tytuł:Kołysanka
Autor:Sarah Dessen
Wydawnictwo:HarperCollins
Tłumaczenie:Małgorzata Hesko-Kołodzińska
ISBN:978-83-2761703-3
Rok wydania:2016
Okładka:miękka
Ilość stron:304
Cena katalogowa:34,99 zł
Moja kołysanka to ledwie tylko kilka słów
I par prostych akordów
Tu,gościnnym pokoju jest cicho
Ale ty ją słyszysz dobrze
Dokądkolwiek pójdziesz
Nawet jak sprawie Tobie zawód
Moja kołysanka będzie ci towarzyszyć
  Kołysanka to wszystko co zostało Remy po jej ojcu,kilka wersów kołysanki,które pozostaną częścią jej życia...
 Bohaterka o imieniu Remy to zwykła dziewczyna,wychowana w rodzinie w której nikt nie nauczył Remy czym jest prawdziwa miłość i szczęśliwa rodzina.Remy nigdy nie miała żadnego autorytetu,osoby która nauczyłaby ją jak stworzyć prawdziwy związek.
Dlaczego?
  Matka będąca pisarką po  raz piąty wychodzi za mąż,a ojciec muzyk niespodziewanie odszedł zanim Remy zdążyła przyjść na świat.Remy bojąc się wejść w prawdziwy związek zrywa z każdym mężczyzną,który chce z nią być.Związki dziewczyny  trwają zazwyczaj bardzo krótko,a sama bohaterka nie widzi w tym problemu i bawi się uczuciami innych mężczyzn.
Remy poznaje nieuporządkowanego,szalonego Dextera.
Nowy chłopak Remy jest zupełnym przeciwieństwem dziewczyny.Czy Remi czując,że zaczyna jej mocniej zależeć na chłopaku zerwie z nim ?Czy da sobie szanse na bycie kochaną przez Dextera ?
   Jeśli ktoś z Was szuka mocnej i  mrożącej krew w żyłach powieści to ta książka niestety nie jest dla Was.Kołysanka to ciepła liryczna powieść o znalezieniu własnego "ja'' i miłości,takiej o której marzy każda kobieta.Powieść pokazuję nam jak demony z przeszłości mogą odbić się na naszym życiu i psychice i jak trudno jest zapomnieć wybaczyć.
  Remy swoją podstawą odzwierciedla emocjonalny niedostatek emocji,które sterują jej uczuciami do innych ludzi.Jest nieufna nie potrafi odtworzyć się,a negatywny emocjonalizm  rządzi jej życiem co sprawia,iż odpycha ludzi raniąc ich.
  Kołysankę polubiłam dlatego,że emocjonalność i zarys bohaterki bardzo przypomina mi samą siebie,w dużej mierze utożsamiam się  z bohaterką powieści.Powieść idealna na zimowe długie wieczory.Jeśli macie chęć na coś zupełnie innego zachęcam do przeczytania.


Pozdrawiam Angelika :)

 ZA EGZEMPLARZ RECENZENCKI DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU

 Logo Harper Collins

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz