poniedziałek, 17 lipca 2017

Nie podchodź bliżej-Katarzyna Misiłek

Znalezione obrazy dla zapytania Nie podchodź bliżej-Katarzyna Misiołek
Tytuł:Nie podchodź bliżej
Autor:Katarzyna Misiłek
Wydawnictwo:MUZA
ISBN:978-83-287-0726-9
Okładka:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:350
Moja ocena:6/6

 

   Coraz bardziej przekonuję się do polskich autorek,które mają ogromny talent i doganiają zagranicznych autorów książkę.Jednak ja staram się doceniać bardziej nasze polskie autorki.Dziś przychodzę do Was z powieścią,która ukazuję negatywną stronę przyjaźni.
   Dorota i Natasza jako małe dziewczynki były nierozłączne.Wychowujące się w patologicznych rodzinach były zmuszone liczyć tylko na siebie. Nieodpowiednie otoczenie i popełnianie nastoletnich problemów zostawiają rysę na ich psychice i sercu.Taka sytuacja sprawiła,że bohaterki stworzyły między sobą więź.Po upływie lat,gdy bohaterki stały się dorosłe ,ich przyjaźń się rozpadła.
   Dorota,będąc dorosłą kobietą ,stara się zapomnieć o przeszłości.Skupia się na wychowaniu dorastającej córki i mężczyźnie,którego poznała przez przypadek w pracy.Mikołaj jest adwokatem i idealnym partnerem przeciwieństwem do ojca Darii. Pomimo tworzenia pięknej relacji z Mikołajem,kobieta nie jest w stanie opowiedzieć swojej rodzinie o przeszłości.Bohaterka stwarza ,a pozory szczęśliwej i spełnionej kobiety.
    Przeszłość jednak wraca z podwójną siłą, gdy na jej drodze pojawia się po kilkuletniej przerwy Natasza.Natasza sprawia wrażenie pięknej i eleganckiej kobiety,przed którą świat stoi otworem.Wydawać by się mogło,że powrót przyjaciółki jest czymś miłym dla Doroty.
Natasza jednak przewraca życie Doroty.Natasza wychodzi z butami w życie rodzinne i miłosne byłej przyjaciółki ,co jest powodem kłótni między kobietami.Czy byłe przyjaciółki dojdą do porozumienia?
     Fabuła książki jest naprawdę dobrze dopracowana.Będąc kobietą ,nie mogłam wręcz czytać, jak bardzo mocno można manipulować drugim człowiekiem.Stwarzanie pozorów i brak moralnych zasad.Jak bardzo trzeba być popsutym,by niszczyć drugiej osobie życie.Książka ukazuje ,jak bardzo bolesne jest wracanie do przykrej przeszłości.Sądzę,że jedną z głównych rzeczy, jakie autorka chciała nam przekazać to schemat dysfunkcyjnej rodzinny. Skutki patologi, jakie mają na przestrzeni lat przykre doświadczenia z rodzicami.

Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu


Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo muza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz