czwartek, 21 sierpnia 2014

RECENZJA KSIĄŻKI WSZYSCY MAJĄ SIĘ DOBRZE AUTORSTWA PENNY JORDAN


               
                                                         Tytuł Wszyscy mają się dobrze
                                                         Autor Penny Jordan
                                                         Wydawnictwo Harlequin
                                                         Ilość stron 316
                                                         Data premiery 
                                                         Okładka miękka
                                                         Czas czytania 2 dni
                                                         Moja ocena 5/6
                                                         Cena okładkowa 36,99 zł


                                           
    Autorka książki Penny  Jordan chce, by jej czytelnicy odczuwali przyjemność z lektury. Wierzy w potęgę miłości i szczęście, jakie ze sobą niesie. Pisze w domu, w kuchni, otoczona swoimi czterema psami i dwoma kotami. Lubi też słuchać uwag swojej rodziny i bardzo często je uwzględnia.(LubimyCzytać.pl)
                                          


      Cześć moi Kochani dziś przychodzę do Was z recenzją książki  autorstwa Penny Jordan. Książki autorstwa Penny Jordan od zawsze kojarzą mi się z powieściami lekkimi o ciekawej fabule i dobrze skonstruowani bohaterzy powieści .

Są rany ,które nigdy się nie zabliźniają :  są rzeczy ,których nie można zapomnieć .To nie prawda ,że czas jest w każdym przypadku najlepszym lekarzem .

Każda rodzina skrzętnie skrywa jakieś tajemnice ,sekrety ,które po ich ujawnieniu mogą skrzywdzić nie jedną osobę . Powieść Wszyscy mają się dobrze to pokoleniowa historia Crightonów ,rodziny prawniczej ciesząca się nienaganną opinią w miasteczku .
Ben jest głową rodu Crighton od zawsze robił wszystko, co w jego mocy, by jego rodzina uzyskiwała jak największy status społeczny w czym pomagała mu siostra Ruth,która poświęciła się rodzinie tuż po tragicznym wydarzeniu podczas wojny . Bena darzy wielką nadzieją synów (bliźniacy) David i Jon,że pójdą tą samą ścieżką prawniczą jak on.
David i Jon, pomimo że są barci różnią się diametralnie postawą i zachowaniem dotyczące życia i rodziny Crighton .
Jon od zawsze żył w cieniu swojego brata Davida .Jon prowadzi rodzinną kancelarię pod czujnym okiem Bena .Kiedy pogarsza się stan zdrowia Jona trafia to szpitala, to, wtedy na jaw wychodzą jego prawnicze machlojki .
Partnerki bliźniaków to też zupełnie inne osobowości Tiggy , żona Davida to piękna kobieta ,w przeszłości była modelką . Jenny , żona Jona ciepła sympatyczna kobieta zajmująca się antykami .
Czytając powieści poznajemy też Olivie córkę Davida i Tiggy prawniczkę ,Caspara wykładowce prawa, z którym związana jest Olivia .Maxa syn , Kate i Louise bliźniaczki Jona i Jenny . Przez powieść przewijają się też bohaterowie jak :Joss i Saul .
Czytając powieść miałam problem z odróżnieniem członków rodziny w tym momencie bardzo pomocna była ściągawka na samym początku książki, do której kilka razy musiałam wrócić .


Podsumowując Wszyscy mają się dobrze to lekka kobieca powieść ,którą czyta się bardzo szybko ,a czas spędzony z tą książką nie jest czasem zmarnowanym .
Wartościowa powieść o sile miłości ,rodziny przyznawaniu się do własnych błędów ,słabości. Wniosek jaki mi się w tej chwili się nasuwa to Człowiek inteligenty i wartościowy to ten ,który u mnie przyznać się do błędów i naprawić je .
 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Harlequin


 Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza