środa, 19 listopada 2014

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA] LOVE,ROSIE AUTORSTWA CECELIA AHERN
Tytuł:Love,Rosie
Autor:Cecelia Ahern
Wydawnictwo:MUZA
Data premiery: 3.12.2014
Ilość stron 410
Moja ocena 6/6
Mama opowiadała mi o ciszy,której doświadczyła wiele lat temu.Zawsze powtarzała,że jeśli takie milczenie pojawi się między dwojgiem ludzi,oznacza to , że "są dla siebie stworzeni". Myślałam,że sobie to zmyśliła,ale teraz wiem,że miała rację!Magiczna cisza istnieje!


     Czy przyjaźń i miłość mogą iść w parze?

  
Dziś przychodzę do Was z przedpremierową recenzją powieści Cecelii Ahern.Jest to druga powieść,którą miałam okazję przeczytać.Pierwsza książka pt" Zakochać się" urzekła moje serce na tyle, z chęcią sięgnęłam po kolejną pozycję tej autorki.

Powieść Love,Rosie pięknie przedstawia czytelnikowi upływający czas ,który możemy dostrzec w zbiorze wiadomości mailowych,listów głównych bohaterów.

Rosie i Alex znają się od dziecka wiedzą o sobie prawie wszystko. dla siebie wsparciem w trudnych momentach jednym słowem nie wyobrażają sobie życia bez siebie.Ich przyjaźń zostaje poddana próbie czasu.Aleks wyjeżdża wraz z rodzicami do Ameryki.Rosie i Alexa zaczynają dzielić kilometry.Rosie nie chciała zostać osobą, o której Alex łatwo zapomni wymaże z pamięci,zastąpi kimś bardziej wyjątkowym tylko dlatego, dzieli z Alexem duża odległość.Rosie pragnęła pozostać już na zawsze przyjaciółką Alexa.Jedną z metod, by zachować ze sobą kontakt była droga listowna i mailowa.Wiadomości pozwalały, im być na bieżąco wymieniać się swoimi doświadczeniami,decyzjami,które zmieniały bieg ich życia.

Alex zaczyna studia,Rosie w młodym wieku zakłada rodzinę.Coraz bardziej przyjaźń Alexa i Rosie się oddala.Czy te wszystkie wydarzenia zniszczą ich długo letnią przyjaźń?Czy przyjaźń przerodzi się w coś więcej?


Ludzkie życie jest zbudowane z czasu.Nasze dni,nasz zapłata jest mierzone w godzinach,nasza wiedza wyznaczana jest przez lata.Chwytamy się w ciągu dnia kilka minut na przerwę na kawę,a potem czym prędzej biegniemy do biurek,spoglądamy na zegarek,żyjemy od jednej do drugiej wizyty do drugiej.Mimo to nasz czas kiedyś się skończy i w głębi duszy zastanawiamy się,czy przeżyliśmy dobrze te wszystkie sekundy,minuty,godziny,dni,tygodnie,miesiące,lata i dekady.

Love,Rose to urzekająca powieść o tym jak przyjaźń pomimo upływu lat wielkiej odległości,rozczarowań jest wstanie przetrwać wzloty i upadki.Jak ważna jest bliskość,wsparcie tej drugiej osoby.Po przeczytaniu tej powieści nasuwają się pewne przemyślenia Mimo upływu czasu,poznawaniu nowych ludzi,podejmowaniu życiowych wyborów przyjaźń,miłość jest w stanie przetrwać tak dużo.Jak wiele lat musi upłynąć, by dwoje ludzi przyznało się do swoich błędu i wyjawili swoje prawdziwe uczucia i emocję.Polecam serdecznie.Powieść już 3 grudnia w księgarniach.

Miłość jest jak roślina -jeśli o nią nie dbasz,urośnie z małego nasionka i wyda owoce.Jeżeli jednak masz przez to być nieszczęśliwa,odejdź i znajdź coś innego,co przyniesie Ci radość,na którą w pełni zasługujesz.


 Irlandzka bestsellerowa pisarka. Debiutem literackim Ahern była głośna powieść "P.S. Kocham Cię", na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych.

Cecelia jest także producentką serialu komediowego telewizji ABC - Samantha Who?, w którym tytułową rolę gra Christina Applegate.                                                                                                                   

5 grudnia ekranizacja kolejnej bestellerowej powieści Cecelii Ahern Love, Rosie (2014)
                                                                           

3 komentarze:

 1. Mam straszną ochotę na tę książkę i mam nadzieję, że uda mi się ją szybko przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Czy przyjaźń i miłość mogą iść w parze?" To można być w związku z kimś i kochać kogoś z kim się nie przyjaźni? W sumie... Są związki oparte tylko na seksie :P

  A na film się wybieram, ostatnio zauważyłam, że wszystkie filmy o nastolatkach czy studentach są najczęściej dramatami albo melodramatami. Brakuje mi komedii romantycznej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zakochać się" wprawdzie mnie jakoś specjalnie nie urzekło, ale czytało się przyjemnie, wiec jeśli tylko będę miała okazję i tę pozycję przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń