wtorek, 30 grudnia 2014

Pierwsza na liście-Magdalena Witkiewicz.

Pierwsza na liście - Witkiewicz MagdalenaTytuł:Pierwsza na liście
Autor:Magdalena Witkiewicz
Wydawca:Filia
Data premiery: 14.01.2015
Ilość stron346
Moja ocena 6 /6
Witkiewicz intryguje i wzrusza. 
Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. 
Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem.
Janusz L. Wiśniewski   Wspaniała jedyna w swoim rodzaju wyjątkowa, gdybym mogła zakończyłabym tą recenzje na tych trzech słowach, ale niestety nie mogę.Powieść Magdaleny Witkiewicz był to chyba najlepszy prezent jaki mogłam dostać pod choinkę pomijając fakt,że dostałam ją w dzień Wigilii na pierwszych stronach książki czekała mnie wspaniała dedykacja pisarki,która sprawiła, na nowo uwierzyłam, że marzenia się spełniają.Marzenia,które są na wyciągnięcie ręki wystarczy tylko zrobić ten pierwszy krok do ich realizacji.Pierwsza na liście to powieść,która ukazuję jak wielka siła tkwi w każdej kobiecie jak ważna jest rodzina,miłość i przeogromna niezachwiana wiara w pozytywne zakończenie losów naszego życia.Magdalena Witkiewicz w piękny sposób przedstawia nam jak trudno jest wybaczać,podejmować decyzje i ryzykować dla dobra osoby,którą kochamy.

Ina jedna z bohaterek powieści to spełniająca się kobieta w zawodzie dziennikarki kochająca wygodę,pieniądze na piedestale stawia zawsze swoją samorealizację.
Patrycja samotna matka wychowująca samodzielnie nastoletnią córkę Karole.Patrycje poznajemy w momencie najtrudniejszym momencie jej życia.

Karola odważna nastoletnia dziewczyna ponad wszystko kocha swoją matkę stara się ją wspierać w najtrudniejszych chwilach.Karola z całych sił stara się pomóc matce,podejmuje potajemną decyzję o wyjeździe.W podróży towarzyszy Karoli nieznajomy przystojny mężczyzna.Karola nie zdaje sobie sprawy jak ta podróż wywrócić jej życie do góry nogami......
                                                                              

Ważnym elementem powieści jest nawiązanie do Fundacji DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych zajmująca się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych.Ja sama ucząc się medycyny,odbywając staż w szpitalu non stop stykałam się z osobami chorymi, czy też z takimi,które niestety umierały.Za jakiś czas pewnie sama będę opiekowała się pacjentami, więc wiem jak ważne jest wsparcie różnych organizacji.Już tera zachęcam Was do rejestracji w bazie dawcy szpiku http://www.dkms.pl/pl  sama również zrobiłam to w swoje 18 urodziny robiąc sobie a przy okazji cierpiącym "dorosły prezent"


Magdalena Witkiewicz to dziś jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej. Studiowała zarządzanie, bankowość, ukończyła studia MBA. Jest mamą dwójki dzieci. Dla pisania zrezygnowała z biznesowej kariery.  Sympatię czytelniczek i czytelników zyskała życiowymi opowieściami o sile drzemiącej w zwykłych kobietach. Autorka podkreśla, że jej książki, mimo burzliwych losów bohaterek, zawsze kończą się dobrze – dzięki temu poprawiły już humor setkom tysięcy fanów. 


                                                                                     
Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu 

                                                                               

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza