czwartek, 19 lutego 2015

Butik na Astor Place-Stephanie Lehmann

Tytuł:Butik na Astor Place
Autor:Stephanie Lehmann
Wydawca:MUZA
Data premiery:18 lutego 2015
Ilość stron:477
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6
    Kiedy dostałam propozycję zrecenzowania właśnie tej książki zgodziłam się od razu.Przekonała mnie do tego ogólny wątek powieści jak i autorka przyznam się, że jest to pierwsza pozycja Stephanie Lehmann,którą mam okazję przeczytać i mam wielka nadzieję,że nie jest to ostatnia powieść tej pisarki po którą sięgnę.
O czym jest powieść "Butik na Astor Place"?.

Autorka przedstawia nam dwie historię kobiet ,które są bardzo podobne do siebie.Co ich dzieli?Przede wszystkim czas, w którym żyją Amanda w 2007 zaś Olive w latach 1907 -1908....
   Amanda to kobieta w kwiecie wieku właścicielka
w Nowym Jorku butiku.Amanda sprzedaje ubrania Vintage,której zaistniały w XIX wieku .Przez przypadek u starszej kobiety w kufrze z ubraniami znajduję dziennik niejakiej Olivie Westcott.Jakie tajemnice znajdują się w dzienniku?Co zawiera tajemniczy pamiętnik?
  Olive Westcott to młoda kobieta żyjąca na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku.Okres ,w którym żyła Olive był czasem, gdzie kobiety miały za zadanie dbać o "domowe ognisko" zajmować się rodzeniem dzieci,opieką i sprzątanie.. Olivia była inna,marzyła o spełnianiu się zawodowo jako ekspedientka co w takich czasach było nierealne.Po niespodziewanej śmierci swojego ojca Olive z powodu braku pieniędzy postanawia sama zapracować na swoje utrzymanie.Czy uda się jej przetrwać samej?
  Butik na Astor Place przedstawia dwie kobiety,które mimo przeciwności losu starają się spełniać jako kobiety.Bohaterki Amanda i Olive to dwa obraz,które utożsamiają siłę,potęgę kobiecej kreatywności.Autorka przybliża problemy z jakimi kobieta na każdym etapie swojego życia może się zmierzyć:problemy finansowe,praca,związek z żonatym mężczyzną relacja, która niszczy kobiecą wyjątkowość.Ta pozycja uzmysławia, iż nie jest ważne to w jakiej epoce żyjemy ważne jest to,że każda kobieta chcę być szczęśliwa i realizować swój potencjał.Polecam serdecznie Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu MUZA
 Znalezione obrazy dla zapytania MUZA SA

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza