czwartek, 5 marca 2015

Wiem o tobie wszystko-Claire Kendal


Tytuł:Wiem o tobie wszystko
Autor:Claire Kendal
Wydawca:Wydawnictwo AKURAT
Data premiery:18 lutego 2015
Ilość stron:414
Cena katalogowa:39,90 zł
Moja ocena 6/6
                                                          Wstrząsający thriller psychologiczny dla wszystkich,którym spodobały się Zaginiona dziewczyna i Zanim zasnę.                    Ofiarą stalkingu może być każdy!

 
Stalking jest coraz bardziej poważnym problem społecznym na świecie.W polskim kodeksie karnym stalking jest określany jako uporczywe nękanie powodujące uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotne naruszenie prywatności).Stalker w języku anielski oznacza "prześladowcę".Innymi słowy.Człowiek,który śledzi druga osobę.Stalkerzy odczuwają potrzebę górować nad swoją ofiarą, kontrolować taka sytuacja stalkerowi daje to poczucie "władzy" nad pokrzywdzonym.Rodzajem stalkingu może być nękanie poprzez natrętne pisanie SMS-ów,maili,wydzwanianie nocną porą,przesyłanie niechcianych prezentów,namolne,składanie propozycji spotkań,czekanie na ofiarę pod domem czy w miejscu pracy,zastraszanie,szantaż emocjonalny,przemoc fizyczna.Wszystkie te negatywne aspekty prześladowania wpływają niekorzystnie na życie ofiar jak ich psychikę.Nękana ofiara czuję niepokój,depresję,strach.Często ofiara jest tak usilnie zastraszana, że nie jest wstanie normalnie funkcjonować.
Czy zwykły wieczór może zmienić nasze życie w piekło?
"Wiem o tobie wszystko" to powieść przedstawiająca Clarisse,kobietę w średnim wieku z unormowanym życiem.Rafe jest kolegą z pracy,który po uszy zakochał się w Clarisse jednak kobieta nie odwzajemnia jego uczuć.Rafe nie może się pogodzić, jego uczucia nieodwzajemnione zaczyna śledzić Clarisse zasypuję kobietę prezentami,telefonami,różnego rodzaju wiadomościami.Życie Clarissy zamienia się w piekło czuje strach czuję się w pułapce bez wyjścia.Czy uda się jej wyjść z tej trudnej sytuacji?
"Wiem o tobie wszystko" to intrygująca powieść autorka w ciekawy sposób nakreśla nam czym zjawisko "stalkingu".Zachowanie i proces działania stalkera.Ofiarą stalkingu może być tak naprawdę każdy nie tylko gwiazdy wielkiego showbiznesu.Warto również zwrócić uwagę na ciekawy zarys stalkera Rafe'a.Autorka przedstawia nam bohatera jego emocje,myśli co pozwala czytelnikowi w lepszy sposób zagłębić się w jego postępowanie.
Pamiętajmy,iż stalking od 6 czerwca 2011 r. stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat (art. 190a § 1 ok.k.) lub – w przypadku doprowadzenia ofiary do próby samobójczej – do 10 lat.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu AKURAT

                                                                  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza