piątek, 5 czerwca 2015

Powiedz,że mnie kochasz mamo-Grażyna Mączkowska

Tytuł:Powiedz,że mnie kochasz mamo
Tytuł:Grażyna Mączkowska
Wydawnictwo MUZA
ISBN: 978-83-7758-997-7
Rok wydania 2015
Ilość stron:334
Okładka miękka:
Cena katalogowa:34,90zł
Moja ocena:4/6

   Czytając tę powieść wiele razy łza zakręciła mi się w oku.Czy to możliwe by matka, która miała małą istotkę pod swoim sercem przez 9 miesięcy potrafiła nienawidzić swoje własne dziecko.Rodzice to słowo każdemu dziecku powinno się kojarzyć ze spokojem bezpieczną ostoją, która zawsze jest przy nas.Niestety nie każdy ma taką możliwość żyć w szczęśliwej rodzinie gdzie jest śmiech, miłość i radość.Gdzie matka odgrywa kluczową rolę w życiu małego dziecka,to matka powinna być autorytetem dla dziecka.Uczyć i odkrywać cały ten szalony świat.A co jeśli mimo że w pobliżu są rodzice nie możemy czuć się bezpiecznie.
   Głowna bohaterka już jako dziecko nie doświadczyła miłości i akceptacji ze strony rodziców. Przemoc fizyczna i psychiczna była na początku dziennym. Matka i ojciec wzbudzali w małej Gabi lęk i cierpienie. Tłumione emocje w psychice zostawiły ogromne piętno w ponadpięćdziesięcioletniej już kobiecie.Jak porazić sobie z tą toksyczną pustką,która towarzyszy nam jak cień.Jest o krok przed nam a my nie potrafmy sobie z tym poradzić.
Ta pozycja w prosty sposób przestawia jak więzy rodzinne odgrywają w naszym życiu kluczową rolę.Od dziecka miłość w małych istotach pozwala by  już jako dorośli ludzie potrafili kochać i szanować wszystkich wokół .Pamiętajmy ,że nie ma nic bardziej pięknego i bardziej wartościowego niż rodzina ale......szczęśliwa rodzina.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu MUZA SA
Znalezione obrazy dla zapytania muza logo
Grażyna Mączkowska.Urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim,a od kilkunastu lat mieszka koło Szczytna.Żona,mama,babcia,teściowa i przyjaciółka Soni-psiny zabranej ze schroniska wieczna marzycielka,zakochana w książkach,poezji i Mazurach.Zanim napisała swoją debiutancką powieść przez wiele lat była właścicielka stajni i prowadziła rekreację konną.Uważa,że każdy człowiek jest księgą,z której można czytać.Kocha przyrodę a najbardziej żurawie,skowronki,brzezinę i wrzosowiska.Nie potrafi zrozumieć ludzkiego okrucieństwa wobec zwierząt.Zakochana w życiu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza