poniedziałek, 20 czerwca 2016

Zapach lawendy-Nina Harrington,Lynne Graham,Amanda Browning


Tytuł:Zapach lawendy
Autor:Nina Harrington,Lynne Graham,Amanda Browning
Wydawnictwo:HarperCollins
ISBN:978-83-276-2156-6
Rok wydania:2016
Cena katalogowa:36,99 zł
Ilość stron:414
Moja ocena:5/6

 

    U mnie już wakacje wszystko pozaliczane w terminie ,a co za tym idzie więcej czasu na czytanie książek.Wakacje kojarzą mi się z błogim leniuchowaniem,plażowaniem i niemartwienie się o nic.Kilka dni temu sięgnęłam po kolejną książkę ,która idealnie nadaję się na odpoczynek.Zapach lawendy to trzy dość długie opowiadania:Gorące lato,Miodowy miesiąc w Prowansjia także Na południu Francji.A więc o czym są wspomniane opowiadania.
  Gorące lato to opowiadanie w ,którym cała akcja toczy się w pięknym starym domu otoczonym zielenią i pachnącymi kwiatami. W domu zamieszkuję piękna Ella z synem.Spokojne życie bohaterki zmienia się gdy nagle przyjeżdża  Sebastian.Mężczyzna jest kosmopolitą,pragnie odpocząć od miastowego zgiełku i pracy.Czas spędzony razem w wiejskim domu sprawia,że bohaterowie stają się sobie bliżsi.
   Kolejną opowiadanie Miodowy miesiąc w Prowansji jest jednym z moich ulubionych opowiadań.Młoda kobieta Billie od zawsze marzyła o tym, by zostać żoną swojego szefa. Gdy to marzenie się spełniło,zaczęła zastanawiać się nad sensem jej małżeństwa.Mężczyzna staje zawziętym egoistą,który za nic nie liczy się z żoną.Kobieta wyznaję skrywaną tajemnic podczas miesiąca miodowego.Między małżonkami dochodzi do kłótni,a podróż staje się najgorszą rzeczą, jaka mogła przydarzyć się kobiecie.
   Trzecie i ostatnie opowiadanie Na południu Francji opowiada o bohaterce o imieniu Sofie.Kobieta ponad wszystko kocha swojego męża.Jej związek,a potem ślub i małżeństwo potoczyło się u Sofii bardzo szybko.Jednak szczęśliwe małżeństwo nie potrwało długo,kiedy przypadkowo dostaje zdjęcia swojego męża.Kobieta znika z jego życia, zostawiając tylko list.Po sześciu latach los sprawia,że na siebie trafiają.Billie i Lukas wyjeżdżają razem do Francji.Podróż sprawia,że przychodzi czas na wyjaśnienie pewnych spraw.
     Cała książka jest przyjemną lekką książką,w której poczujemy wakacyjne,gorące słońce,zapach ziół kwiatów,a w tle miłosne historię.Każde trzy opowiadania to historie,w których głównym wątkiem jest miłość.Miłość bywająca czasami trudna,nierealna.Jednak czasami warto walczyć,jeśli obydwoje ludzi pragnie być z sobą,nic nie może stać na przeszkodzie ku realizacji marzeń.Polecam serdecznie zwłaszcza płci pięknej.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu HarperCollins

Znalezione obrazy dla zapytania HarperCollins


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza