środa, 25 stycznia 2017

U stóp bogini-Chitra Banerjee Diakaruni

Znalezione obrazy dla zapytania :U stóp bogini Autor:Chitra Banerjee
Tytuł:U stóp bogini
Autor:Chitra Banerjee Divakaruni
Wydawnictwo:WYDAWNICTWO KOBIECE
Data wydania:2017
ISBN:978-83-65506-90-0
Ilość stron:309
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6

Wzruszająca powieść o klanie kobiet,w której cała gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów.

   U stóp bogini zabiera nas w magiczny świat Indii,już od pierwszych stron.Sabitri, główna bohaterka powieści mieszka w jednej z ubogich wiosek w Indii. Bohaterka żyje w kraju, gdzie wykształcenie kobiet nie jest kluczowym priorytetem.Kobieta mam dobrze gotować i dać o ognisko domowe.Jeden z celów Sabitri są studia.Dla najbliższych dla,których każdy grosz się liczy, studia są wyzwaniem.Jednak dla bohaterki zapaliła się iskierka nadziei. 

Została przygarnięta do domu przez majętną kobieta,która jak mogło,by się wydawać ma szczere intencję i chęć pomóc dziewczynie. Naiwność i brak doświadczenia życiowego sprawia,że dziewczyna robi masę błędów,które mają wpływ na jej przyszłość.Cele,które wcześniej obrała wydają się nie do przeskoczenia. Czy bohaterka sobie poradzi?
  Kiedy dziewczyna czuję,że wychodzi na prostą mam dom rodzinę,jest zmuszona po raz kolejny zaczynać wszystko od nowa.Czy negatywne wydarzenia sprawią,że bohaterka wróci do trudnej przeszłości wyciągnie wnioski ? Czy będzie na tyle silna,by po raz kolejny podnieść się po porażce. Zachęcam serdecznie do śledzenia losów Sabitri.
  U stóp bogini to istny wachlarz wydarzeń. Prawdziwy miszmasz literacki. Autorka nie da się nudzić bohaterce ,non stop coś się dzieje w jej życiu.Z jednej strony poznajemy naiwną bohaterkę,która nie dorosła do prawdziwego życia,z drugiej zaś Sabitri jest silną i waleczną kobietą.    Pewne jest to,że bohaterka nie miała szczęścia do ludzi dla,których otwierała swoje serce.
   Całą powieść jest oparta na rodzinnych korzeniach klanu Hindusek.Niesamowity mocny klan,który popełniał mnóstwo błędów,co sprawiało,że kobiety były nieszczęśliwe.Każde wydarzenie popychało kobiety w coraz to trudniejsze tragedię i relacje.Czy jest coś w stanie zatrzymać pecha,które ciąży nad rodziną?Zachęcam do lektury!


Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo kobiece

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza