wtorek, 31 stycznia 2017

Metoda Cross-Treningu-Aurelien Broussal-Derval,Stephane Ganneau

Znalezione obrazy dla zapytania Metoda Cross
Tytuł:Metoda Cross-Treningu
Autor:Aurelien Broussal-Derval,Stephane Ganneau
Wydawnictwo:AHA
ISBN:978-83-7229-627-6
Cena katalogowa:44.90zł
Ilość stron:224
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6    Bardzo się cieszę,że mam możliwość zrecenzowania tej książki ,tym bardziej że nie długo oficjalnie zostanę trenerem personalnym i instruktorką fitness. Zagłębianie wiedzy o sporcie i coraz to nowszych metodach treningu jest czymś, co lubię najbardziej.Mam jednak nadzieje,że tego typu recenzje będą na moim blogu pojawiać się coraz częściej.
   Ucząc się różnych metod ćwiczeń ,zawsze wydawało mi się,że Cross-trening jest tylko i wyłącznie przeznaczony dla mężczyzn,jednak nie jest tak do końca.Osoby uprawiające regularnie sport,nie traktuję tego jako metodę rzeźbienia ciała,a bardziej jest to styl życia.Styl uczący nas regularności i siły zaparcia.Czy aby nie sport nie jest najlepszą metodą na wyrobienie sobie silnego charakteru? Jednak przejdźmy do konkretów.
Cross-trening to ćwiczenia,które się opierają na pięciu ważnych fundamentalnych zasadach dla osób,które pragną zagłębić metodę Cross-treningu:
-PROGRESYWNOŚĆ
-CIĄGŁOŚĆ
-RÓŻNORODNOŚĆ
-ZMIENNOŚĆ
-TANDEM WYSIŁEK-ODPOCZYNEK

Znalezione obrazy dla zapytania siłownia motywacja   Podczas treningu wykorzystywane są elementy ćwiczeń z sztangami, elementami gimnastyki sportowej i lekkoatletyki.Ćwiczenia wyróżniają się różnorodnością,a co najważniejsze szybkie rezultaty widać pod względem siłowym, wytrzymałościowym czy też sprawnościowym.Cross-trening jest dobrą metodą urozmaicenia ćwiczeń na siłowni.Bieżnia czy orbitrek są tylko w kilku procentach małym schematem ćwiczeń.Warto w zwykłe ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową dodać ćwiczenia z Cross-treningu,które pozwolą na wyrobienie w sobie formy fizycznej.
   Książka jest tylko małym zalążkiem ,podstawami,które warto brać pod uwagę podczas ćwiczeń.Warto zapamiętać by jednak swoje początki z Cross-treningu zacząć z odpowiednim wykwalifikowanym personelem siłowni,który pokaże nam odpowiednią postawę ciała czy sam schemat ćwiczeń.
Sądzę,że książka jest idealną inspiracją do pogłębiania wiedzy i zmotywowania się, by zainteresować się bardziej sportem i zdrowym trybem życia.Książka jest również oparta o istotne ilustrację urzeczywistniające metodę ćwiczeń.Polecam serdecznie i zachęcam do rozpoczęcia przygody z Cross-treningiem.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu AHA!


Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo aha

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza