poniedziałek, 27 października 2014

ENDGAME WEZWANIE JAMES FREY&NILS JOHNSON-SHELTONTytuł:Endgame.Wezwanie
Autor:James Frey,Nils Johnson-Shelton
Wydawca:SINE QUA NON
Data wydania:7.10.2014
Okłada:miękka
Ilość stron 500
Cena katalogowa 36,90 zł
Moja ocena 6/6!    

  Książka,jakiej świat nie widział
                

                 CZYTAJ KSIĄŻKĘ.SZUKAJ WSKAZÓWEK.ROZWIĄZUJ ŁAMIGŁÓWKI

James Frey(1969)-amerykański pisarz autor powieści Milion małych kawałków(2003),Mój przyjaciel Leonard(2006),Milion małych kawałków(2011).

 Nils Johnson-Shelton –amerykański autor powieści dla dzieci i młodzież.

W ostatnim czasie na rynku wydawniczym możemy dostrzec powieści dla młodzieży z gatunku science-fiction po części również są to powieści przygodowe mówię tu min.o Igrzyskach śmierci - Suzanne Collins, czy też o Mrocznych umysłach-Bracken Alexandra.Z wielkim przekonaniem mogę stwierdzić,iż powieść autorstwa Jamesa Freya oraz Nilsa Johnsona-Sheltona będzie dla każdego czytelnika czymś ciekawym i "innym" od wcześniejszych czytanych powieści.Czym się różni Endgame od pozostałych?Różni się tym,że czytelnik wkraczając w powieść współzawodniczy z innymi o kwotę trzech milionów.dolarów.Czytelnik odkrywa kody,rebusy,zagadki ukryte w powieści.Czytaj,rozwiązuj każdą łamigłówkę,która poprowadzi Cię do zwycięstwa.

Na ziemię spada deszcz meteorytów-zaczyna się Endgame.12 tysięcy lat wcześniej z pośród całego świata dwunastu graczy zostaję wybranych przez starożytną cywilizację,która żyła w ukryciu .Gracze wieku od 13do 20 lat są przedstawicielami społeczeństwa Endgame.Zawodnicy uczeni na surowych,bezlitosnych,brutalnych zabójców.Każdy z graczy wyróżnia się siłą zręcznością, przebiegłością,silnym i wytrwałym charakterem.By każdy z nich miał szansę wygrać Endgame.Zadaniem graczy jest odnaleźć trzy klucze Ziemi, Nieba i Słońca. ,które mogą być ukryte praktycznie na całym świecie.Gracze zaczynają walczyć o śmierć i życie.Gracze zdają sobie sprawę,że tylko jedna osoba przeżyję i wygra ENDGAME.Zaczyna się gra o przeżycie gra, w , której nie ma reguł. Wszystko cały czas,każde słowo, imię,każda cyfra,każde miejsce,każda odległość, każdy kolor,każda godzina,minuta i sekunda,każda litera na każdej stronie, cały czas wszystko Każdy oddech. Tak zostało powiedziane, tak jest mówione i tak będzie. Wszystko. 

Endgame powieść wyróżnia się nie tylko zagadkami, ale także ciekawie skonstruowanymi postaciami. Fabuła powieści toczy się na w różnorodnych miejscach min.Turcja,Japonia,Stany Zjednoczone,Peru,Mongolia i wielu innych lokalizacjach znajdujących się na świecie.Intrygujące dialogi,dynamiczne i skomplikowane akcję.Osoby lubiące romantyczną fabułę z pewnością w Endgame znajdą coś, co ich zainteresuję.
Warto też wspomnieć o pięknym wydaniu książki w pięknej złotej okładce z wypukłym znakiem Endgame.W książce znajdziemy interesujące motywy,szkice,plany nawiązujące do zagadki Endgame.Kto stanie na wysokości wyzwania zdoła pokonać przeszkody i uda się odgadnąć zagadkę?Kim jest ten szczęśliwiec.Przeczytajcie!
Kto pierwszy odnajdzie klucz i włoży do właściwego zamka,otrzymasz złoto.Stosy,całe sterty Starożytnego złota.


 Tą książkę w swoim imieniu mogę nazwać : POWIEŚĆ ENDGAME.WYZWANIE TO NAJLEPSZA AMERYKAŃSKA POWIEŚĆ WYDANA W 2014 ROKU !!!!!  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu :SINE QUA NON oraz Panu Oskarowi :)
 
2 komentarze:

 1. Teraz mam jakieś takie straszne ciśnienie, żeby jak najszybciej czytać wszelkie nowości, ZANIM zostaną zekranizowane, bo ekranizowane jest już dosłownie wszystko. Nie nadążam finansowo! :D ale za tą książkę muszę się w końcu wziąć. bo prawa do ekranizacji ma już pewnie milion wytwórni :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie skończyłam czytać Endgame i zastanawiam się czy mam już szukać podziemnego bunkra czy jednak i tak 'co ma być to będzie' ;)
  Myślisz, że wszystkie przypisy przestrzegające przed realnością Endgame mają na celu jedynie zaintrygowanie czytelnika? :) Ciekawe!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na świeżutką recenzję Wezwania:
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń