piątek, 3 października 2014

MODLITWA O LEPSZE DNI AUTORSTWA JENNIFER CLEMENT

  Autorka powieści Jennifer Clement miała okazję rozmawiać z kobietami,które były ofiarami porywaczy.Te wszystkie historie kobiet pchnęły pisarkę do stworzenia powieści Modlitwa o lepsze jutro gdzie możemy poznać życiowe zmagania małej Ladydi.
 
Podobno kobiety w życiu mają lepiej nic bardziej mylnego patrząc na główną bohaterkę powieści Modlitwa o lepsze dni.Główna bohaterka od dzieciństwa nie miała łatwego życia.Dziewczyna o zacnym imieniu Ladydi tak nazwała matka na cześć księżnej Diany i nie dla tego,że jest to uwielbiane imię przez Brytyjczyków.Rita matka Ladydi nazwała tak tylko i wyłącznie z zwykłego aktu zemsty.Imię te, bowiem to rewanż Rity za niewierność ojca Ladydi. Rita matka dziewczynki to alkoholiczka i zwykła złodziejka,kradnąca wszystko, co wpadnie jej w ręce zostawiona na pastwę losu przez ojca Ladydi,który wyjechał jak każdy inny mężczyzna z wioski do Stanów Zjednoczonych za lepszym życiem
Ladydi wspólnie z matką mieszkają wiosce w stanie Guerrero w Meksyku, gdzie na próżno szukać mężczyzn.
 
W miasteczku na masową skalę zostają porywane młode i piękne dziewczynki,które wykorzystywane min.do prostytucji, czy też do przemycania narkotyków i ciężkich prac.Matki dziewczynek robią co mogą, by uchronić je od porwania.Matki cały czas w niepewności drżą nad ich losem Już od narodzenia dziewczynki szpecone,przebierane za chłopców.Dziewczynką ścina się włosy maluję zęby na czarno by odstraszyć potencjalnych porywaczy.Matka Ladydi ukrywa swoją córkę w wykopanym dole na podwórku.
 
Autorka powieścią przedstawia realistyczny brutalny świat,gdzie bycie kobietą jest wręcz przekleństwem. Powieść jest napisana w sposób,w którym Ladydi spostrzega swoje życie w bestialskim kraju,gdzie musi mieć styczność z alkoholem,narkotykami,porywaniem dziewcząt.
Modlitwa o lepsze jutro to mocna powieść o cierpieniu kobiet,dzieci żyjących w ubogich warunkach.Powieść o życiu z dnia na dzień i wierze,że nadejdą lepsze dni.


Tytuł Modlitwa o lepsze dni
Autor Jenifer Clement
Wydawnictwo Muza
Data premiery 19 września 2014
Ilość stron 318
Okładka miękka 
Moja ocena 5/6


Za zaufanie i egzemplarz recenzencki dziękuję WYDAWNICTWU MUZA


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza