czwartek, 23 października 2014

Grzeczna Dziewczynka Mary Kubica

Tytuł:Grzeczna dziewczynka 
          Autor:Mary Kubica
          Wydawnictwo:MIRA
          Data premiery 8.10.2014
          Ilość stron 368
          Okładka miękka
           Moja ocena 5/6


Mówię,że tęsknie za nim.Mówię,że wolałabym nie pamiętać,nie mieć żadnych wspomnień o Owenie i o jego śmierci.To oczywiście nie wszystko.Istnieją bowiem sprawy,o których nie zamierzam z nią rozmawiać.

    Mija główna bohaterka to kobieta wychowana w bogatej rodzinie Dennettów z zawodu nauczyciel prowadząca zajęcia z plastyki w szkole średniej.Mia jest typem kobiety niezależnej i chodzącej własnymi ścieżkami.Spokojna,grzecznie ułożona dziewczyna taka była Mia,ale tylko z pozoru naprawdę była samotną dziewczyną marzącą o innym życiu chciała poczuć dreszczyk emocji przeżyć coś wyjątkowego.Gdyby Mia wiedziała, o co prosi nigdy przez myśl nie przyszło, by jej chęć zmiany swojego nudnego życia.

Colin,a raczej Owen, bo tak wolała go nazywać w przeciwieństwie do Mii miał trudne i skomplikowane życie,był zmuszony do walki o każdy dzień.Od szóstego roku życia wychowany tylko przez matkę,dość szybko musiał nauczyć się samodzielności pracować na siebie zarabiać na jedzenie pomagać matce chorującej na postępującą dość szybko chorobę parkinsona.

Mija zostaje porwana przez Colina,przebywa w starej drewnianej chacie nad jeziorem z dala od miastowego zgiełku.W oczach Mii Colin jest nieobliczalny grozi przestraszonej dziewczynie przykładając pistolet do jej głowy.Zbliża się zima,temperatury robią się coraz niższe Mija nie przyzwyczajona do spartańskich warunków walczy z każdym dniem, by przeżyć w chacie.

Zaczyna się walka z czasem rodzice Mii starają się odnaleźć córkę pomaga w tym Detektyw Gabe Hoffman

Po pewnym czasie między Miją a Colinem zaciska się dość intymna więź.Mija zakochuję się w Colinie.Czy będą razem?Czy Colin uwolni Mije pozwoli jej ułożyć życie?Każdy czytelnik czytający "Grzeczną Dziewczynkę" na pewno będzie zdziwiony zakończeniem powieści.
Autorka powieści "Grzeczna dziewczynka" stara nam przedstawić jak w łatwy i prosty sposób porywacz jest wstanie zawładnąć psychicznie i fizycznie osobą,którą porywa.Więź,która staję się na tyle silna, by bez żadnej przemocy zatrzymać taką osobę przy sobie.

Byłam kiedyś zakochana,tak dawno,że wspomnienie tego uczucia niemal zatarło się w moje pamięci.Oczarował mnie przystojny mężczyzna,którego poznałam w restauracji,i ten urzekający facet,który sprawił,że poczułam się wniebowzięta.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu MIRA
 


1 komentarz:

  1. Właśnie napisałam o niej u siebie (http://www.anianotuje.pl/2014/11/poczuj-sie-zaskoczona-grzeczna.html) Przyznam, że choć ogólnie mnie nie zaskoczyła za bardzo to zaskoczenie zrobiło wrażenie

    PS. Nie działa Ci grafika okładki w poście.

    OdpowiedzUsuń