środa, 15 października 2014

"Twardzielka" Mariusz Zielke

Autor: Mariusz Zielke
Tytuł: „Twardzielka”
Wydawnictwo: Akurat
Cena detaliczna: 34,99 zł
Premiera: 24 września 2014

Okładka miękka
Moja ocena 5/6 

   Ostatnimi czasy częściej sięgam po ciekawe i intrygujące kryminały.Wcześniej niestety nie miałam okazji przeczytać żadnej powieści autorstwa Pana Mariusza Zielke, więc czym prędzej trzeba było się zapoznać z twórczością tego polskiego pisarza.
Powieść "Twardzielka"zaczyna się od tajemniczej śmierci młodej dziewczyny,która jest modelką jak i również luksusową prostytutką. Po pewnym czasie w niewyjaśnionych okolicznościach w Warszawie znika pięć pięknych kobiet,które również zostają zamordowane w podobny sposób co pierwsza kobieta.Wszystkie pięć kobiet łączy jedno wszystkie dziewczyny pracowały w agencji modelek,która były również w agencji towarzyskiej.Agencję towarzyską prowadził córka bardzo znanego muzyka.Czy właścicielka agencji jest uwikłana w śmierć kobiet?

Do rozwikłana tajemniczej zagadki zabiera się policjantka z szpitala psychiatrycznego,nie mająca zbyt dobrej opinii.Marika jeszcze kilka lat temu była dobrze zapowiadającą się policjantką robiąc specjalizację z trudnej młodzieży,chciała zająć się resocjalizacją miała duże plany, by zrobić karierę.Plany Mariki runęły,gdy poznała w ośrodku specjalnym wuefistę w jednoznacznej sytuacji z dziewczyną,której nie była wstanie pomóc nie radząc sobie z emocjami  trafiła to szpitala.Marika stara się odnaleźć sprawcę.W śmierć dziewczyn wmieszany jest sportowiec i koneser sztuki w rozwikłaniu zagadki celebryci usilnie utrudniają pracę Marice. Czy Marika poradzi sobie z przeszłością znajdzie zabójce kobiet?Co łączy Marikę z zaginioną dziewczyną.Kto jest prawdziwym zabójcą?


"Twardzielka"to zdecydowanie mocny thriller od samego początku autor wciąga nas w nieznany nam świat polskiego show-businessu,perwersyjnego seksu,brutalności w świat, gdzie główną role odgrywają pieniądze i kontakty.Książka wyróżnia się mnóstwem drańskich dialogów,chamskich zagrywek.Serdecznie polecam.


Biografia autora powieści z okładki 

Mariusz Zielke jest autorem kontrowersyjnych thrillerów. Jego „Wyrok” zyskał znakomite opinie czytelników i recenzentów, książka błyskawicznie znikała z księgarskich półek, doczekując się dwóch dodruków. Z kolei wydana w 2013 r. „Formacja trójkąta” opisywała m.in. kulisy największej w historii Polski afery korupcyjnej. Autor zasłynął wojnami z finansistami i wysokimi urzędnikami państwowymi. Wielokrotnie grożono mu i próbowano przekupić ogromnymi łapówkami, a najbogatsi polscy biznesmeni żądali od niego milionowych odszkodowań za ujawnianie ich tajemnic. Wszystkie procesy jednak przegrali.Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu AKURAT i BUSINESS & CULTUREBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza