piątek, 7 października 2016

(NIE)GRZECZNI?-Małgorzata Bajko Monika Janiszewska

Znalezione obrazy dla zapytania (NIE)GRZECZNI?-Małgorzata Bajko Monika Janiszewska
Tytuł:(NIE)GRZECZNI?
Autor:Małgorzata Bajko Monika Janiszewska
ISBN:978-83-283-2563-0
Wydawnictwo :SENSUS
Ilość stron:244
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6

Codzienne sytuacje widziane oczami rodzicami i dziecka. Zaskakujące,rozśmieszające,wprawiające w zadumę.

    Jak byś zareagowała, gdyby Twoje dziecko podczas ważnej uroczystości,na której jest cała rodzina zaśpiewało
 

Siedzi miso na łące,
puszcza bąki śmierdzące.
Przyszła mama,misia zbiła,
Miś się skupkał,mama zgniła


   Na krzyczałabyś,zostawiła bez komentarza,a może spaliła buraka?No właśnie.Dziecko potrafi nas zaskoczyć,palnąć niestosowna gafę,ale takie są dzieci.Bywają kochane,a czasami niegrzeczne.Sięgając po książkę wejdziesz w świat dziecięcych wyobraźni i emocji, jakie towarzyszą dziecku od przyjścia na świat.
   Kiedy w naszym życiu pojawia się mała istotka ,jest zależna od rodziców.To rodzić opiekuję się dzieckiem, otacza go miłością.Nie zawsze jesteśmy w stanie odczytać emocje naszych dzieci czy płacz,który może oznaczać wszystko.Często bywa tak,że nasza niewiedza dotycząca odczytu emocji dziecka jest duża,a my zaczynamy odczuwać bezradność poczucie,że nie jesteśmy dobrym rodzicem.(NIE)GRZECZNI ? została napisana przez dwie mamy,które wiedza jak zrozumieć dzieci i cieszyć się macierzyństwem.
    Cała książka jest oparta na doświadczeniach autorek,książka jest nieprzewidywalna tak samo jak dzieci.Autorki przedstawiły wiele wydarzeń, jakie mogą zaskoczyć rodzica. Poradnik jest dla rodziców mających dzieci w wieku 0-6 lat,a co najważniejsze znajdziemy w niej ważne adnotacje psychologa.Książka jest naprawdę wspaniałą skarbnica wiedzy zachowań i emocji małych bystrzaków.Często negatywne zachowania naszych dzieci,jest elementem poznawania świata.Polecam książkę rodzicom,którzy pragną by ich dziecko miało z nim dobry kontakt,zostało zaakceptowane.


Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu :

Znalezione obrazy dla zapytania sensus wydawnictwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz