środa, 27 września 2017

Stoicyzm na każdy dzień roku.365 medytacji na temat mądrości,wytrwałości i sztuki życia-Ryan Holiday oraz Stephen Hanselman

Znalezione obrazy dla zapytania Stoicyzm na każdy dzień roku.365 medytacji na temat mądrości,wytrwałości i sztuki życia-Ryan Holiday oraz Stephen Hanselman

Tytuł:Stoicyzm na każdy dzień roku.365 medytacji na temat mądrości,wytrwałości i sztuki życia.
Autor:Ryan Holiday oraz Stephen Hanselman
Wydawnictwo:Helion SA
ISBN:978-83-283-3500-4
Cena katalogowo:39,90 zł
Okładka:miękka
Liczba stron:416
Moja ocena:5/6

Wyrusz w podróż po spokojne i szczęśliwe życie

   Każdy z nas ciągle gdzieś biegnie ,nie zastawiamy się nad głębszym sensem naszego życia.Żyjemy z dnia na dzień, mając różne problemy, nie radząc sobie z nimi.Szukamy pomocy i pocieszenia,jednak to nie jest za mało.By dojść do równowagę duchowej ,przychodzi nam Stoicyzm na każdy dzień roku.365 medytacji na temat mądrości,wytrwałości i sztuki życia.
   Stoicyzm opiera się na zasadzie osiągania szczęścia przez wewnętrzną dyscyplinę moralną. Odcinanie swoich emocji od negatywnych wydarzeń tak,by utrzymywanie stanu spokojnego szczęścia niezależnie od wydarzeń,które pojawiają się w naszym życiu mimo naszej woli.
  Ten kierunek filozoficzny zapoczątkowany w III wieku p.n.e ma wielu zwolenników.Słowa Seneki,Aureliusza ,mają do tej pory wielką móc pomimo upływu czasu.W każdym momencie możemy wykorzystać mądrości niezależnie, kim jesteśmy i w co wierzymy.Wskazówki stoików pozwalają dojść do równowagi psychicznej,by dojść do momentu wewnętrznego spokoju,by dokonywać odpowiednich wyborów.
Mimo upływu dwóch tysięcy lat rady stoików nadal są ponadczasowe i będą królować zapewne jeszcze przez kolejne lata.Na każdy dzień roku wskazówki i rady ,tak by czuć harmonie w naszym życiu.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu

Znalezione obrazy dla zapytania sensus wydawnictwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz