wtorek, 7 lipca 2015

Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku.Dorota Augustyniak-Madejska,Bożena Biernot

Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku - Augustyniak-Madejska Dorota, Biernot BożenaTytuł:Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku.
Autor:Dorota Augustyniak-Madejska,Bożena Biernot
Wydawca:Wydawnictwo SENSUS
ISBN: 978-83-246-8961-3-4
Rok wydania: 2015
Ilość stron:280
Okładka:miękka
Cena katalogowa:39,00zł
Moja ocena:5/6

   


  Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek, poradników jak być szczupłą piękną a co najważniejsze szczęśliwą kobietą. Kobiety patrzące na piękne smukłe sylwetki celebrytek same pragną zgubić kilka kilogramów, by poczuć się choć trochę lepiej we własnym ciele. Jedz i bądź piękna to książka dla kobiet, które chcę powiększyć swoją wiedzą odnośnie do zdrowego życia.
  Co każdy czytelnik znajdzie w ciekawego w książce?
Książka podzielona jest na dwie części.W pierwszej części czytelnik znajdzie opis funkcjonowania układu pokarmowego.Jakie tłuszczę są dla naszego organizmu wartościowe. Interesującym zagadnieniami są informację o produktach"typu light” różnicach ich kaloryczności.Czy cola typu light jest faktycznie dietetyczna?
 W drugiej części książki są zawarte jadłospisy na każdą porę roku. Największym plusem tej książki jest opisany jadłospis dla poszczególnych grup krwi czy też dieta bez glutenu co bardzo rzadko się zdarza w innych poradnikach/książkach.Dzięki temu zakres czytelników jest większy.Pomocne mogą być również tabele produktów bezglutenowych i produktów zasadotwórczych i kwasotwórczych z indeksem glikemicznym i kaloriami.
  Po przeczytaniu tej książki chyba każdy czytelnik zrobi duży krok do przodu w stronę zdrowego i bezpiecznego odżywiania.Pamiętajmy, że nasze ciało jest naszą osobistą, wyjątkową świątynią, o którą warto dbać nie dla tego, że jest moda na bycie „fit” lecz zdrowe i racjonalne odżywianie zaprocentuję w zdrowe i piękne ciało.

Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu SENSUS.PL
                                                                      Internetowa księgarnia sensus.pl. Osobowość OdNowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz