wtorek, 28 lutego 2017

Zakazane życzenie-Jessica Khaury

Znalezione obrazy dla zapytania Zakazane życzenie-Jessica Khoury
Tytuł:Zakazane życzenie
Autor:Jessica Khaury
Wydawca:SQN
ISBN:978-83-7924-772-1
Premiera książki 01.03.2017
Ilość stron:337
Moja ocena 4/6    Pamiętam jako mała dziewczynka, byłam oczarowana powieścią Księgi tysiąca i jednej nocy,w które chłopak o imieniu Aladyn ma w posiadaniu zaczarowaną lampę. Potężny dżin mieszkający w lampie jest w stanie ,spełnić każde marzenie. Powieść"Zakazane życzenie" jest swego rodzaju siostrą bliźniaczką powieści,w której tak mocno byłam oczarowana.
    Biorąc książkę do ręki od razu ,można wyczuć w niej magię.Oprawa książki wprawia czytelnika w magiczny nastrój.Jednak nie można oceniać książki po okładce,dlatego przejdźmy do fabuły książki.
   Pięćset lat temu Zahra zostaję zamknięta w lampie,kiedy zostaje uwolniona.Jednak nie do końca może cieszyć się wolnością.Zahara musi trwać przy swoim panu do momentu,gdy spełni jego trzy życzenia.Niby prosta rzecz,jednak wszystko się komplikuje, gdyż trwa wojna,do tego bohaterka zostaje postawiona przed poważnym dylematem. Zdradzić swojego pana i być wolna ,czy wybrać swojego ukochanego.Co wybierze Zahra?
    Miło było wrócić do dziecinnych wspomnień i oddać się bajkowej powieści,w której nic nie jest oczywiste i normalne.Walka dobra ze złem i magiczny klimat,czy może być coś piękniejszego.
     Autorka w fantastyczny sposób dobrała bohaterów.Zahra i Aladyn walczą zacięcie o siebie pomimo wielu problemów. Plusem jest to ,jak bardzo silną bohaterką została Zahra.
Jessica Khaury powinna już na zawsze wpisać się w kanon autorki numer 1,która wręcz idealnie kreuje świat magi. Polecam serdecznie.Znalezione obrazy dla zapytania Wydawca:SQN

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza