poniedziałek, 15 października 2018

365 dni-Blanka Lipińska

Podobny obrazTytuł:365 dni
Autor:Blanka Lipińska
Wydawnictwo:Edipresse
ISBN:978-83-8117-647-7
Cena katalogowa:39,90 zł
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6Ojciec chrzestny i Pięćdziesiąt twarzy Greya w jednym.


Dziś przychodzę do Was z powieścią ''365 dni" którą debiutuję polska pisarka Blanka Lipińska. Dość głośno zrobiło się o tej książce w mediach społecznościowych,a instagram ,aż kipi od zdjęć gwiazd z tą oto właśnie pozycją. Dlatego sama postanowiłam przeczytać i przekonać się czy książka jest warta zachodu tak mocno jak ukazują to media.Czy autorka mająca tak ciekawe życie i wiele talentów sprostała oczekiwaniom czytelnik,a ci są bardzo wybredni. A więc zaczynamy.

Laura jak w każdej erotycznej powieści musi być piękną kobietą.Idealna uroda,której nikt się nie oprze.Wydawało by się,że ma wszystko jednak kobieta postanawia zwolnić stanowisko menadżerskie i wyjechać z swoimi chłopakiem do Sycylii. Podróż na wyspę ma być dla niej etapem ,by zastanowić się na twoim życie.Z Sycylią wiąże mocne nadzieje.Czy tu odnajdzie spokój,odnajdzie pomysł na siebie.

Bohaterka podczas podróży czuję,że ktoś depcze jej po piętach i jest śledzona.Na początku jest to tylko wrażenie,później staje się to prawdą.Jej cieniem jest niejaki Massimo Toriccelli włoski mafiozo,dla którego emocja strachu nie istnieje.Nikt ani nic nie jest w stanie stanąć mu na drodze ,by osiągnąć to czego chcę i pragnie. Jego pragnieniem stała się Laura.Porywa piękną dziewczynę i daje jej ultimatum.365 dni na pokochanie jego. Czy można kogoś zmusić do miłości?Czy faktycznie Laura podda się urokowi mężczyźnie? Tego nie zdradzę,a zaproszę do przeczytania książki.

Pierwsze co się rzuca w oczy to okładka powieści,którą można w stu procentach porównać to amerykańskich bestselerów. Wydaje mi się ,że miało to na celu zachęcić czytelników to sięgnięcia powieści,tym bardziej jeśli jest to debiut.

Klimat Włoch jak najbardziej przypadł mi do gustu ,wiedzą to osoby ,które miały je okazje zwiedzić.Nie da się tego kraju po prostu nie kochać ,a jeśli akcja dzieje właśnie tam książka na pewno musi być dobra.

Sama w sobie fabuła jest dość niewyobrażalna i nie realna to poniekąd mnie zniechęciło.Dałam jednak szansę i tej książce.

Sądzę że para bohaterów zarówno Laura jak i Massimo trafili na siebie nie bez powodów. Obydwoje nieposkromieni,obydwoje z silnym charakterem.

365 dni to erotyk od pierwszych stron. Dla autorki nie ma żadnych tematów tabu.Seks jest u normalnością.Bywa czysty ale też brutalny.Nic w powieści nie jest subtelne.Żar namiętności,który płonie do samego końca.

Książka jak na debiut jest dobra.Dla wybrednych czytelników pierwsze strony powieści mogą ich zniechęcić,Czy faktycznie jest to powieść podobna do 50 twarzy Greya?Myślę,że nie warto robić porównań chyba,że w grę wchodzi marketing.

Zachęcam do przeczytania książki,by poznać swoją opinie na temat książki.Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu
Znalezione obrazy dla zapytania edipresse

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza