środa, 14 września 2016

Nigdy dość dobra-Karyl McBride

Znalezione obrazy dla zapytania Nigdy dość dobra-Karyl McBride
Tytuł:Nigdy dość dobra
Autor:Karyl McBride
ISBN:978-83-7229-604-7
Wydawnictwo:FEERIA
Rok wydania:2016
Cena katalogowa:37,90
Ilość stron:300
Moja ocena 6/6

 
      Jak wyzwolić się od destrukcyjnego wpływu narcystycznej matki.
 

     Przychodząc na świat, matka bierze za nas odpowiedzialność, obdarowuje nas matczyną miłością. To rodzic bierze udział w naszym życiu ,jest głównym obserwatorem naszego rozwoju. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie ma relacja matka-córka. Taka relacja ugruntowuje w kobietach życie na płaszczyźnie psychologicznej. Jeśli równowaga emocjonalna między dzieckiem,a matką jest zachwiana ,tworzy się toksyczna relacja,która tworzy piętno na dorosłe życie. Często bywa tak,że żyjąc z destrukcyjną matką tłamsimy w sobie negatywne uczucia ,tworzące w nas poczucie niskiej wartości.
   Nigdy dość dobra to niesamowicie inteligenta książka,która ukazuje nam wpływ, jaki może mieć na nasze życie destrukcyjna relacja z własną matką.Sama autorka ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, pracując z kobietami mające problemy na tle emocjonalnym z własnym rodzicem. Zadziwiający jest fakt,że dojrzałe kobiety mające swoje dzieciństwo daleko za sobą nadal emocjonalnie muszą mierzyć się z przeszłością. Zamknięcie przeszłości nie jest łatwe,a ta książka pozwala na spojrzenie innym okiem na problemy trudnej relacji.

Dorosła kobieta potrafi poszukiwać i znaleźć swą wartość. Umie nadać sobie znaczenia.Ale w trudnych okresie przechodzenia z dzieciństwa do kobiecości dziewczyna potrzebuje pomocy w określeniu swej wartości-nikt lepiej nić jej matka nie może się w tym przysłużyć.
   Jeśli chodzi o treść książki, autorka podzieliła ją na trzy części. Pierwszy rozdział autorka poświęciła na wytłumaczenie ,czym jest narcystyczna relacja. Odnajdziemy tam wiele trudnych emocji, smutnych historii.Kolejny rozdział poświęcony jak relacji wpływa na dorosłe życie dziecka. Ostatni z trzech rozdziałów jest o tym, jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie.
   Po przeczytaniu książki budzą we mnie różnego rodzaju emocje.Złość i niezrozumienia,jak można tak traktować własne dziecko i radość,że jednak są kobiety,które dały radę uwolnić się z trudnej relacji.Ta książka nie będzie przyjemną lekturą dla osób zmagających się z toksyczną matką.To idealna książka dla kobiet, dla których zawsze priorytetem było zdanie i opinia matki.Bardzo się ciesze,że przeczytałam pozycję i przepełnia mnie miłość,że miałam szczęście żyć w rodzinie ,w której była bezwarunkowa miłość.Polecam serdecznie.


Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu FEERIA


Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo feeria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz