czwartek, 29 września 2016

Emocjonalny SOS-Guy Winch

Znalezione obrazy dla zapytania emocjonalne sos
Tytuł:Emocjonalne SOS
Autor:Dr.Guy Winch
ISBN:978-83-287-0259-2
Wydawnictwo:MUZA
Rok wydania:2016
Cena katalogowa:37,00zł
Ilość stron:365
Moja ocena 5/6

Praktyczne sposoby radzenia sobie z urazami psychologicznymi w codziennym życiu

   Na każdym etapie naszego życia musimy zmierzyć się z różnymi problemami,które zmieniają nasze emocje.W naszym życiu możemy zmagać się z brakiem akceptacji, zdradzą czy odrzuceniem.
 W mentalności ludzkiej z łatwością znajdziemy tabletki na ból głowy, plaster na skaleczenie wystarczy szybka wizyta u lekarza czy farmaceuty.No właśnie,a jak jest z bólem tym emocjonalnym niszczącym nas od środka?

   Często bywa tak,że go lekceważymy,nie biorąc pod uwagę tego,że ból emocjonalny bywa bardziej raniący niż ból ciała.Dlaczego będąc chorym czy przeziębionym sięgamy po lek,a problemy na tle emocjonalnym zostają przez nas bagatelizowane?Z pomocą przychodzi do nas Dr.Guy Winch książka,która ma nam pomóc w poradzeniu sobie z emocjami będące często przyczyną nieradzenia sobie z życiem.Autor książki chce nam pokazać ,że zarówno ciało i naszą psychikę powinniśmy tak samo dbać i traktować na równi.A co zrobić by nasze emocjonalne zadrapania nie stały się wielkimi ranami ociekające bólem i łzami?
    Dr Guy Winch w książce daje czytelników proste wskazówki i narzędzia ,które ułatwią nam prace nad sobą.Autor jest niczym farmaceuta z tym,że nie daje nam gotowego farmaceutyka,lecz mądrą książkę.Każde z rozdziałów przedstawia częste urazy psychiczne, z jakimi możemy się zmagać,a także techniki emocjonalnej pierwszej pomocy jakie możemy zastosować. Techniki Dr Guya Wincha mają za zadanie zminimalizować ból duszy.W książce zostały omówione siedem typowych urazów psychicznych:samotność,strata,poczucie winny, rozpamiętywanie,porażkę oraz niskie pozycję własnej wartości.  Sądzę,że każdy z czytelników znajdzie w niej coś dla siebie.Jest to ambitna książka napisana przez osobę, która od lat obserwowała zachowania ludzi i ich emocje. Zachęcam serdecznie po przeczytania książki.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję :)


Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo MUZA

1 komentarz:

  1. Sięgnę po to koniecznie, wygląda na pożyteczną i przyjemną lekturę. Plus za urocza okładkę :D

    OdpowiedzUsuń