środa, 9 marca 2016

F*CKING POLAK-Arkadiusz Onyszko

Fucking Polak. Nowe życie - Onyszko Arkadiusz, Koprowiak IzabelaTytuł:F*CKING POLAK
Autor:Arkadiusz Onyszko,Izabela Koprowiak
Wydawnictwo:SIN QUA NON
ISBN:978-83-7924-604-5
Rok wydania:2016
Cena katalogowa:36,90 zł
Ilość stron:312
Okładka:miękka ze skrzydełkami
Moja ocena 5/6


Najbardziej wyczekiwana piłkarska biografia ostatnich lat.
            FUCKING POLAK powraca!

Nie jestem zbyt wielką fanką piłki nożną,ale z wielką chęcią chciałam przeczytać i zrecenzować właśnie tę książkę. Dlaczego?
  Niesamowita osobowość i życie Arkadiusza,które jest prawdziwą walką sprawia,że właśnie ta biografia jest niesamowitą skarbnicą wiedzą pokazującą jak walczyć i żyć.
  Każdy sympatyk piłki nożnej zapewne zna Arkadiusza Onyszko.Wybuchowa osobowość,kontrowersyjna postać polskiej piłki nożnej i burzliwe życie to część opinii, jake można usłyszeć o bramkarzu.Jednak za maską niedostępnego, zatwardziałego mężczyzny kryję się wrażliwy człowiek,który chce żyć i po prostu walczy o bycie szczęśliwym.
    Jego kariera rozpoczęła się w 1989/90 roku ,gdy występując w zespole KS Lublinianka (wywalczył z Reprezentacją Polaki brązowy medal).Był również bramkarzem min.w Zawiszy Bydgoszcz,Lechu Poznań i Polonii Warszawy.W roku 2003/2004 przeniósł się do Odense.2 listopada klub FC Midtjylland rozwiązał z Onyszko kontrakt po tekście zamieszonym w autobiografii.Następnie bramkarz zostaje piłkarze Odry Wodzisław.Niestety stan zdrowia nie pozwolił na dalszą grę w ekstraklasie po tym, jak zdiagnozowało niewydolność nerek.Arek zaczyna pojedynek z ciężką chorobą.
   Życie Arkadiusza to nie tylko wzloty i upadki w karierze sportowej, ale również zmagania o własne prywatne życie.Złe wybory,wczesne małżeństwo i skłonności do pięknych kobiet,to tylko garść informacji,jakich czytelnik znajdzie w tej książce.
  Cała autobiografia Onyszko jest przepełniona szczerością,wprost opowiada o kulisach futbolu,który zadziwi nie jednego czytelnika.
   Jeśli masz chęć dowiedzieć się o prawdziwym życiu bramkarza skandalach,zabawach kobietach i podejściu do homoseksualistów koniecznie przeczytajcie tę książkę.Zagłębiając się w tą lekturę poczujesz czym jest prawdziwy sport i męska realizacja.
    Czytając autobiografię najbardziej urzekł mnie sam Arkadiusz niesamowita charyzma przepełniona autentycznością.Ten człowiek nie udaje nikogo ,jest sobą mówi wprost co czuje i myśli.Prawdziwy patriota kochający swój kraj.Jego wiara i walka o własne zdrowie to piękna historia, by wierzyć w dobre zakończenie.Słynny cytat "Wszystko może zdarzyć się, gdy piłka jest w grze" jak najbardziej  utożsamia Arka.

   Polecam serdecznie Angelika.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza