czwartek, 10 marca 2016

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Tytuł:Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender
Autor:Leslye Walton
Wydawnictwo:SIN QUA NON
ISBN:978-83-7924-598-7
Rok wydania:2016
Cena katalogowa:34,90 zł
Ilość stron:300
Okładka:miękka z skrzydełkami
Moja ocena 5/6


    Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce jednak warto zwrócić na oprawę,w której została wydana ta powieść.Posrebrzane pióro w błękitnym tle prezentuję się dziewczęco i uroczo,okładka wręcz biję blaskiem i przemawia do czytelnika "Weź mnie,przeczytaj,a nie pożałujesz".Ciekawa książka to nie tylko okładka ale treść,którą znajdziemy na 300 stronach,która jest zarówno intrygująca i jedyna w swoim rodzaju.
   Osobliwe i cudowne przypadki Ay Lavender to prawdziwa perełka wśród powieści dla młodzieży.Gdybym musiała zrecenzować te książkę w trzech słowach byłyby to:zachwycająca, intrygująca,kobieca.
Natomiast ja wolę trochę obszerniejszą recenzję
.A więc o czym jest powieść i kim jest cudna istota o imieniu Avy Lavender?
    Główna bohaterka Avy to dziewczyna z wynaturzeniem,otóż dziewczyna przychodzi na świat ze skrzydłami.Bohaterka nie jest nawet aniołem,a jej odmienność sprawia, że jest uznawana za ucieleśnieniem dobra.Avy jedynie czego pragnie to poczuć się normalnie.Być zwyczajną dziewczyną.Jednak kobiety z rodu Lavender słyną z tego,że są inne,mają nadprzyrodzone cechy.Bohaterka zaczyna poznawać i odkrywać swoje pochodzenie.
  Powieść to nie tylko sama Avy Lavemder,która jest narratorką powieści,ale również czytelnik poznaje historie matki i babci Avy.Ich życie również nie było łatwe:nieszczęśliwe miłości, emocjonalne wydarzenia,marzenia,które nie zostały spełnione....
Poznając bohaterów nie da się ukryć,że cała rodzina Lavender jest niezwykła i osobliwa.
Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender to powieść o poszukiwania własne tożsamości, zaakceptowaniem własnej siebie. Poszukiwanie prawdziwej miłości. Mimo iż w książce znajdziemy wiele nadprzyrodzonych wątków ,to powieść jest utrzymana w klimacie realizmu.Lesley Walton wprowadza czytelnika w realny baśniowy świat przepełniony odmiennością i fantazją.Czy główna bohaterka odnajdzie w tym świecie swoje miejsce?
Ta pozycja naprawdę jest warta uwagi każdej czytelniczki.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza