środa, 2 listopada 2016

Cecelia Ahern-Skaza

Cecelia Ahern - Skaza / Cecelia Ahern - Flawed
Autor:Cecelia Ahern
Tytuł:Skaza
ISBN:978-83-287-0290-5
Rok wydania:2016
Wydawnictwo:AKURAT
Cena katalogowa:39,90 zł
Ilość stron:445
Okładka:miękka
Moja ocena 5/6


   Autorkę Cecelia Ahern wręcz ubóstwiam,czytałam jej wszystkie powieści i wciąż jest mi mało.Teraz mam dla was kolejne dzieło pięknej autorki.
    Autorka przenosi nas w zupełny inny świat,pełen roztropności i brutalnych zasad.W świecie w,którym żyją bohaterowie na próżno szukać zasad moralnych.Wszystko zaczyna się zmieniać po ekonomicznej katastrofie.Nagle wszyscy są zmuszeni, by zostać idealnymi obywatelami. Trybunał chce stworzyć estetyczny świat pełny uczciwości. Powiedziałabym wręcz świat kryształowy.Każda z osób ,która sprzeciwia się tworzeniu moralności zostaje naznaczona bolesnym piętnem.  

  Naznaczeni ,bo tak się nazywają osoby,które sprzeciwiły się zasada moralności na zawsze już będą wieść życie nędzników.Jedną z naznaczonych osób jest dziewczyna o imieniu Celestine,która postanawia doprowadzić do upadku procedur, jakie mają miejsce w jej świecie.Czy bohaterce uda się doprowadzić do obalenia zasad,a mieszkańcy w końcu odetchną z ulgą.Co z pozostałymi naznaczonymi?By poznać dalsze losów bohaterów zapraszam do lektury.
    Ta powieść jest zupełnie inna od poprzednich.Tutaj autorka pokazuje nam zupełnie inny,fikcyjny świat. Uwielbiam autorkę za to,że ma niesamowity dar przekazu,potrafi czytelnika wprowadzić inny wymiar.Oczywiście jak przystało na Cecelie Ahern nie zabrakło w powieści wątków miłosnych.Autorka w książce ukazuje nam całą gammę uczuć znajdziemy tam:wytrwałość i cierpienie,ale także zakochanie.Warto zwrócić uwagę podczas czytania na Celestine,która została stworzona przez autorkę jako ta waleczna i najsilniejsza.Mająca zmienić świat.Polecam serdecznie w w stu procentach.Mam nadzieję,że ta powieść zostanie zekranizowana.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu
WYDAWNICTWO MUZA SA
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza