czwartek, 3 listopada 2016

To nie jest opowieść dla młodych ludzi-Anna Janyska

Znalezione obrazy dla zapytania To nie opowieść dla młodych ludzi-Anna Janyska
Tytuł:To nie jest opowieść dla młodych ludzi
Autor:Anna Janyska
Wydawnictwo:MUZA
ISBN:978-83-287-0413-8
Rok wydania:26 października 2016
Ilość stron:333
Moja ocena:5/6

Są chwilę, kiedy wydaje się,że śmierć nie istnieje.To są chwilę zapomnienia.

    Upływ czasu to coś, czego nie potrafimy zatrzymać,jedynie co możemy to płynąć z wraz z nim.Czas nas nie zmienia,ale rzeczy,które podczas życia się wydarzają. Czasami pragniemy zapomnieć o wielu trudnych sytuacjach,jednak to cięższe niż nam się wydaję.Jedynie co możemy zrobić to oddać się czasowi niech płynie,a my wraz z nim.
    Sięgając po książkę niesamowicie się jej obawiałam.To nie jest opowieść dla młodych ludzi ,sam tytuł wprawia w czytelnika w zastanowienie.Czy warto?Czy zrozumiem to książkę?Czy aby nie jest to powieść dla osoby takiej jak ja, młodej?Sądzę,że książka jest dla każdego.
   W powieści poznajemy chłopaka o imieniu Bruno,jest to postać dość specyficzna, rzekłabym dziwna.Matka Brunona od lat na swoich barkach nosi ciężkie brzemię.Kobieta postanawia chować Bruna przed całym światem.Chłopak jest zupełnie odcięty od świata jedyna rzecz,jaką ma to małe okienko.Przy życiu chłopaka trzyma jedynie relacja z Piną.Obydwoje czują się osamotnieni, wspierają się.Dają sobie siłę do przetrwania.Czy szyba może stanowić przeszkodę w poznawaniu się,czy wręcz przeciwnie?Czy aby nie jest tak,że każda relacja jest w stanie przetrwać nawet trudności?
   Powieść Anny Janyskiej to melancholijna smutna opowieść ukazująca zwykłe codzienne życie.Na próżno w niej szukać ubarwionych sytuacji,wręcz przeciwnie.Autorka przedstawia szary,smutny świat pełny bólu,upływającego czasu.O śmierci bywająca trudnym doświadczeniem.Pochłaniając książkę,powieść wzbudzała we mnie mieszane uczucia.Niesamowicie spokojna powieść,czasami wręcz w myślach prosiłam autorkę,by w końcu w powieści zagościła radość entuzjazm.Za dużo w niej powagi, sentymentu.Tyle smutku,który jest w tej książce ,nie znalazłam w ostatnim czasie w żadnej innej. Troszeczkę za dużo.
  Niezwykłość w autorce i w samej powieści polega na jej prostocie.Anna Janyska ma ten talent,że potrafi w prosty sposób ukazać nam emocje i na tym skupiłam większą uwagę.
Jeśli macie chęć poznać nietuzinkowa powieść polskiej pisarki zachęcam do przeczytania.Za egzemplarz recenzencki dziękuję 

 Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo muza

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza