czwartek, 17 listopada 2016

Mitchell Kriegman-Być jak Audrey Hepburn

Znalezione obrazy dla zapytania Być jak Audrey Hepburn

Autor:Mitchell Kriegman
Tytuł:Być jak Audrey Hepburn
Wydawnictwo:Wydawnictwo Kobiece
ISBN:978-83-65506-50-4
Ilość stron:432
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6

Czasami mała czarna może zmienić wszystko.

  Każda kobieta pragnie choć raz poczuć się wyjątkowa.Która z Was oglądając filmy marzyła o tym, by choć raz być gwiazdą szklanego ekranu. Opływać w luksusie poczuć zapach markowych perfum,założyć drogą sukienkę i dać się podziwiać tłumowi. Podobnie jak główna bohaterka marzy o tym, by doświadczyć wszystkiego co najlepsze i drogie.
   Lisabeth to dziewczyna żyjąca z głową w chmurach, marzy o metropolitarnym świecie. Szara rzeczywistość jednak zostawia wiele do życzenia.By ubarwić sobie życie ogląda filmy z Audrey Hepburn.Dla dziewczyny Audrey jest autorytetem, ideałem kobiecości.Bohaterka oglądając filmy ikony stylu ,wybudza w sobie najskrytsze emocje.
Jednak do Lisbeth uśmiecha się szczęście.Dzięki Jess stażystce pracującej w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku przymierza przepiękną sukienką,w której Audrey Hepburn wystąpiła w filmie.
Nagle życie Lisabeth zmienia się o 180 stopni.To co było dla niej nierealnie,nagle jest na wyciągnięciu dłoni.Czy faktycznie wszystkie luksusy,które bohaterka widziała w filmach,dają szczęście.Czy film odzwierciedla prawdziwe życie?Czy bohaterka zderzy się z bolesną rzeczywistością?
   Wszystko, co piękne i kolorowe wcale nie musi być idealne.Czasami łudzimy się czymś czego nie ma.Współczesny świat dąży do coraz to lepszej materii,luksów zwłaszcza płeć piękna.Często ta przedmiotowość nie ma w sobie żadnych moralnych wartości. Zatracamy się w tym, co złe i toksyczne.Warto czasami się zatrzymać i zastanowić czy poczucie bogactwa przynależności do wyższej grupy społecznej daje nam życie, o jakim marzymy.Piękne wartości nie tkwią w rzeczach materialnych,a w szczerych oddanych ludziach,którzy w ramie w ramie stoją przy nas.
Polecam serdecznie lekturę kobietą,które marzą o filmowym życiu.
Pozdrawiam Angelika


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu MUZA

 Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo kobiece

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza