środa, 30 listopada 2016

Córka handlarza jedwabiem-Dianah Jefferies

Znalezione obrazy dla zapytania Córka handlarza jedwabiem-Dinah Jefferies
Tytuł:Córka handlarza jedwabiem
Autor:Dianah Jefferies
Wydawnictwo:Harper Collins
ISBN:978-83-287-2185-6
Cena katalogowa:39,99zł
Ilość stron:415
Okładka:miękka
Moja ocena:5/6

Indochiny Francuskie.1952 rok

   Cała akcja powieści toczy się podczas wojny, w której Wietnamczycy walczą z Francuzami o niepodległość.W tle okrutnej wojny poznajemy rodzinę zajmującą się handlem jedwabiem.Nicole osiemnastoletnia dziewczyna ,dzięki swoim korzenią jest pół Wietnamką,pół Francuzką. Skromna i ułożona dziewczyna byłam zawsze cieniem starszej siostry.To Sylvie odgrywała większą rolę w życiu rodzinnym.Ojciec dziewczynek wręcz odseparowywał się od Nicole.Powodem była straszna tragedia,która przez całe życie ciążyła młodszej bohaterce.Wiele spraw zostało zatajone i Nicole żyła w nieświadomości pewnych zdarzeń.
    Ojciec córek postanawia oddać rozwijającą się firmę swoje starszej córce.Nicol zaś dostaję zapuszczony malutki sklepik w biednej dzielnicy Hanoi. Bohaterka postanawia własnymi siłami ułożyć sobie życie.Gdzieś z tyłu Nicole ma poczucie,że nie zna własnego pochodzenia,a zwłaszcza swojej mamy.
Nicole mimo,że jest skromną osobą ,nie może narzekać na zainteresowanie płci przeciwnej.W życiu dziewczyny pojawia się dwóch mężczyzn.Tran i Mark, którzy pragną obdarzyć miłością młodą bohaterkę. Czy pomimo wojny jest możliwe by miłość rozkwitła w piękny związek?Czy Nicole będzie w stanie wybrać między Tranem i Markiem?
   Powieść o pięknej miłości ,która rozwija się podczas wojny.W bohaterach jest uczucie bezradności.Autorka ukazuje bardzo przykrą stronę wojny,która jest okrutna i bezlitosna.Wojna, która nie pozwala być razem kochającym się ludziom i odbiera nam nadzieję na miłość.Dwie odmienne bohaterki,które na pozór podobne.Powieść o tym,że jednak pozory mylą.A szczęście jest tylko sztuczną iluzją, popychająca nas do najgorszych celów.
Polecam serdecznie .


Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu  
Znalezione obrazy dla zapytania Harper Collins

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza