czwartek, 29 grudnia 2016

Alexander McQueen.Krew pod skórą-Andrew Wilson

Znalezione obrazy dla zapytania Alexander McQueen.Krew pod skórą Autor:Andrew WilsonAutor:Alexander McQueen.Krew pod skórą
Autor:Andrew Wilson
Wydawnictwo:SQN
Data wydania:23 listopada 2016
ISBN:978-83-7924-714-1
Cena katalogowa:49,90 zł
Okładka:twarda
Ilość stron:380
Moja ocena:5/6
  
   Biografia wizjonera mody
   Dla mnie jako kobiety moda jest czymś fenomenalnym. Ten, kto wymyślił projektowanie ubrań, powinien dostać złoty medal.Moda to dla mnie wyrażanie własnej osobowości na każdy możliwy sposób.Modą można się bawić, pokazywać nasz nastrój czy sposób bycia.Ile jest kobiet tyle pomysłów na wyrażanie siebie.Ci odważni zajmujący się modą ,nie znają granic.Dla nich projektowanie to całe życie.Tak jak dla Alexandra McQueena całe życie to projektowanie.
   Kto by się spodziewał,że chłopiec,który urodził się w jednej z najuboższych dzielnic Londynu wielodzietnej rodzinie zajdzie tak bardzo daleko.Od młodzieńczych lat Alexander ukazywał swoją inność do świata.Był marzycielem,który widział zupełnie inaczej świat niż jego otoczenie.Miał w głowie plan i realizował go w stu procentach.Był wielką tajemnicą człowiekiem,który obrał odmienny kierunek mody i zmienił świat mody.Jedyny w swoim rodzaju geniusz,wizjoner mody kobiecej, w której widział siłę i potęgę.
   Jego pokazy odzwierciedlały jego nieokiełznane życie, rogatą duszę,która była masochistyczna i wolna jak ptak.Bywały momenty, gdy jego artyzm nie był doceniany przez świat mody.Negatywne opinie nie robiły na nim wrażenia.
Jedno co w nim było najcudowniejsze to to,że pragnął, by kobieta nie była odbierana jako krucha istota.którą w każdej chwili można skrzywdzić.Chciał ,by kobieta była symbolem siły i niezależności osoba niedająca się skrzywdzić,znająca swoją wartość. Modą pokazywał,że kobiet powinno się bać. To piękne przesłanie,które  McQueen zrobił w świecie mody dla kobiet.

Znalezione obrazy dla zapytania Alexander McQueen.Krew pod skórą Autor:Andrew Wilson

   Mimo,że od śmierci projektanta minęło prawie 7 lat ,nadal możemy podziwiać jego dzieło życia.
Może zabrzmi to dosyć okrutnie, ale świat mody jest bezwzględny, sztuczny i fałszywy ,jednak McQueen był szczerym człowiekiem ,który nie dał się stłamsić obłudą.
   Biografia to zbiór ciekawych zarazem szokujących informacji o artyście. Wszystkie z nich są opowiedziane przez najbliższe grono przyjaciół i rodziny. Biografia zaskakuję ,jest szczera do bólu.Nie zabraknie w niej intymnych aspektów,które budzą obrzydzenie. Alkoholizm,narkotyki seks z mężczyznami,na pewno nie jednego czytelnika biografia zaszokuje.
   Po przeczytaniu tej książki sądzę, że Alexander McQueen żył w świecie,które nie było w stanie jego zrozumieć.Był zawsze o krok do przodu od całego świata.Świat i moda nie nadążał za jego wizjami.Czuł się samotny i nierozumiany przez otoczenie.Żył według swoich zasad i według swoich zasad zmarł.
Polecam serdecznie biografie. Pozdrawiam Angelika.Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu 
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo sqn

1 komentarz: