czwartek, 29 grudnia 2016

Podarunek-Cecelia Ahern

Znalezione obrazy dla zapytania Podarunek-Cecelia Ahern


Tytuł:Podarunek
Autor:Cecelia Ahern
Wydawnictwo:AKURAT
Data premiery:Grudzień 2016
ISBN:978-83-287-0274-5
Cena katalogowa:34,90 zł
Ilość stron:381
Okładka:miękka
Moja ocena:4/6



Wzruszającą,mądra i niebanalna książka autorka bestsellerów PS kocham Cię i Love,Rosie
   
    Dzisiejszy świat jest napędzany wartością pieniądza.Biegniemy za tym wyznacznikiem,poświęcając wszystko,nie biorąc pod uwagę istotnych sprawy.Praca i pieniądze nie są kluczowym aspektem dzięki ,któremu czujemy się spełnieni.Jednak nie każdy to rozumie i popycha się w coraz to większy wir pracy. Pewne osoby dochodzą do tego szybciej, inne zaś tkwią z błędnym kole.Napędzają się sami,a co najdziwniejsze ścigają się sami z sobą.A co innymi aspektami takimi jak dom, rodzina czy miłość?
    Lou Suffern to standardowy pracoholik w swoim życiu ma wszystko dom i rodzinę .Na pozór wszystko ma,w rzeczywistości to zagubiony człowiek pragnący odnaleźć sens życia i szczęście w pracy.Życie rodzinne jest dla niego czymś niezrozumiałym.Jest bezinteresowny na sprawy rodzinny,które w dużej mierze ignoruje, bo sprawy zawodowe rządzą się własnymi prawami.Czy gdzieś pomiędzy pracowniczą rywalizacją odnajdzie siebie i zrozumie jakie wartości powinny być w życiu kluczowym priorytetem?Czy pojawienie się w jego życiu skromnego człowieka o imieniu Gabe zmieni coś jego życiu?
    Dla mnie sięganie po kolejną książkę tej autorki to już standard.Przeczytałam wszystkie i nie byłabym sobą, gdyby nie sięgnęła po kolejną.Styl pisania Cecelii Ahern w stu procentach mi odpowiada i zawsze rozpływam się w jej historiach i z ciekawością śledzę kolejne losy bohaterów.W tej powieści autorka postawiła na kluczowy przekaz,choć na początku nie obyło się bez momentów, gdzie akacja stawała w miejscu i miałam chęć odstawić ją na później.Główny motyw to docenianie.Trzeba doceniać swoich bliskich.Dostrzegać to, co w ludziach jest najpiękniejsze. Skupiać się na tym, co ważne czuć to wszystkimi zmysłami. Zaznać na własnej skórze czym jest rodzina i serce przepełnione miłością.Polecam serdecznie książkę i zachęcam również do sięgnięcia po inne powieści pisarki.


Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu AKURAT


Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo akurat

1 komentarz:

  1. Podarunek wywarł na mnie ogromne wrażenie, nie wiem czy to dlatego, że kojarzy mi się z Opowieścią Wigilijną, którą uwielbiam, czy może dlatego, że jest to nieco magiczna historia, która wywołała we mnie wiele wzruszeń :)
    W każdym razie jestem nią zachwycona i po raz kolejny nie zawiodłam się na książce Cecelii Ahern :)
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie na recenzję Podarunku:
    www.favouread.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń