sobota, 6 maja 2017

Koniec samotności-Benedict Wells

Znalezione obrazy dla zapytania Koniec samotności-Benedict Wells

Tytuł:Koniec samotności
Autor:Benedict Wells
Wydawnictwo:MUZA
ISBN:978-83-287-0611-8
Okładka:miękka
Cena katalogowa:38,00
Liczba stron:381
Moja ocena:5/6

Tylko miłość może być prawdziwym antidotum na samotność.

    Koniec samotności to powieść napisana przez młodego pisarza pochodzącego z Monachium.Sama w sobie książka może wydawać się powieścią bardzo smutną i liryczną.Obawiałam się trochę tej książki sądziłam,że powieść w dużym stopniu mnie zdołuję i popadnę w smutek, tym bardziej że jestem czytelnikiem,który bardzo mocno wczuwa się w sytuacje bohaterów.
    Jules i jego rodzeństwo nie mieli łatwego życia, wypadek rodziców spowodował,że zostali umieszczeni w internacie.Cała przykra sytuacja sprawiła,że więzi między rodzeństwem zostały mocno rozluźnione,każdy z nich żył własnym życiem, popełniając przy tym wiele błędów. Wkraczanie w dorosłe życie nie jest łatwe dla nich tym bardziej, gdy braknie rodziców.
Dopiero po pewnym czasie gdy Julles,Marty i Liz są już dorośli ,więzi rodzinne znacznie się poprawiają.Każdy z nich jest zupełnie inny.Jules stał się niepewnym i tchórzliwym mężczyzną,kiedy jednak poznaje Alve zmienia się diametralnie. Czy ich relacja przetrwa i w końcu Jules będzie szczęśliwy?Czy jest możliwe,że trudna przeszłość zostanie wybaczona,by stworzyć piękną przyszłość?
     Powieść została napisana w dwóch czasach trudnej przeszłości i w momencie, kiedy Jules doznał wypadku.Sam Jules jest narratorem książki.Każdy z bohaterów jest zamknięty w sobie, osamotniony i nieszczęśliwy.Każdy z nich w sercu ma wielką samotność i żal.To, w jaki sposób młody pisarz opisał uczucia bohaterów,jest czymś przepięknym.Nie mogę się nadziwić,że tak młody człowiek jest w stanie napisać tak dojrzałą powieść,która w czytelniku wzbudzi najsilniejsze uczucia.''Koniec samotności''to powieść mająca w sobie dużą emocjonalność,która bije od pierwszych stron publikacji. Zachęcam serdecznie do sięgnięcia po lekturę.Polecam serdecznie Angelika.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo muza

1 komentarz:

  1. Piękna recenzja. O książce nigdy nie słyszałam ale dzięki Tobie po nią sięgnę. Zreszta mam sentyment do młodych autorów . Blog dodaje do obserwowanych i czekam na więcej. Zapraszam rownież do mnie
    Pozdrawiam

    Czytankanadobranoc.blogspot.ie

    OdpowiedzUsuń